i5 10400F ile RTX3060 Ti darboğaz yapar mı?

Online oyun oynayacağım çoğunlukla bir de 1080P çözünürlükte. O zaman 5600X Online oyunlar konusunda daha mantıklı bir tercih mi sizce.

Online oyun oynayacağım çoğunlukla bir de 1080P çözünürlükte. O zaman 5600X Online oyunlar konusunda daha mantıklı bir tercih mi sizce.

Evet ama 10600KF de alınabilir. Fiyat farkına şu anlık değmez. Aslında onun yerne 2K monitör alsan daha iyi olur. Eğer 5600X'i karşılayabiliyorsan yerine 10400F 3070 ve 2K 144Hz monitör al daha iyi bir deneyim sunar inan bana.

Bütçemi zorlamış şekilde 5600X ile alabiliyorum. 11 12 arası bir şeye denk gelecek. 2K monitör 3070'li sisteme gücüm yetmez. 3060 Ti ile 5600X'li sistemi toplayacağım bu akşam ama Online oyunlarda 1080P'de sorun yaşamam değil mi arkadaşlar. Tekrar parça değişimi filan çok uğraştırıcı olur

CPU veya GPU için demiş olması lazım birinin fazla olması diğeri için darboğaz yapabilir.
Ortalama darboğaz olarak yazıyor
Bu sistem iyi keşke anakartı başka alsaydın eğer durumun varsa i5 10600K ve ileriye dönük olarak i7 10700K almanı öneririm. İşlemciyi biraz daha güçlendirebilirsin. Ekran kartın bence gayet iyi 2K oyunculukta bile kullanabilirsin. SSD almanı öneririm. Bu sistemde SSD kullanmalısın. HDD'yi depo olarak kullanabilirsin.
Hangi anakartı tavsiye edersin ? 500 gb lık Samsung SSD alacağım,Windows'u ve diğer yarış oyunlarını ona yüklerim, zaten en fazla 300 gb lık kadarını kullanırım diye tahmin ediyorum,anakart almaya gittiğimde HDD yi aslında Seagete alsam mı almasam mı diye kararsız kalıyordum Vatan Bilgisayar'da ki personel şu an Toshiba var dedi 350 civarıydı bende aldım nolur nolmaz diye kenarda bulunması için,zaten bilgisayardaki diğer işlemler için dizüstü bilgisayarım var onları kullanacağım,şu an PS4'üm var simülatör için onu kullanıyordum ,ilk defa oyun bilgisayarı alacağım,ilk araştırmaya başladığımda çok güçlü olmasına gerek yok virajı göreyim yeter diyordum ancak geçenlerde PS4'te oynarken fark ettim ki yerdeki çamur birikintisi ,su birikintisi ,buz mu yoksa kar mı olup olmadığına ve tümseklerdeki gölgelere göre de sürüşümü değiştiriyorum ,meğer bunları bilinçaltım otomatik olarak yapıyormuş,grafik ayarı diye hiç derdim olmadığı için yeni farkediyorum. Bu yüzden oynamak istediğim oyunları yüksek grafikte oynamak istiyorum,keşke PS4 veya PS5 beklentilerimi karşılasaydıda bu kadar stres olmasaydım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı