i5 10400F işlemciye RTX 3060 olur mu?

Merhaba birkaç gün içinde RTX 3060 almayı düşünüyorum. 144 Hz, 1080p monitörüm var. Elimdeki işlemci ile bu ekran kartında bir sorun yaşar mıyım?

Uyumlu bir ikili, çoğu senaryoda 1080p@144 bazında da sorun yaşayacağınızı da düşünmüyorum yalnız belleklerin minimum 2x8 olmasına önem verin, en azından optimum ve sağlıklı bir performans açısından.

Darboğaz sorunu yaşamazsınız diye zannediyorum. Yaşarsanız da işlemci bazlı oyunlarda çok ufak seviyede yaşayabilirsiniz.

"Hayır" ne için yaşayasın ki.
Bazı yerlerde darboğaz falan yazmışlardı da ondan size de sorayım dedim.
3x8 pek sağlıklı bir seçenek değil, yükseltme düşünüyorsanız Quad channel yapısına terfi etmek daha doğru olur, 4x8 şeklinde.
Olmadı sizin dediğiniz gibi yapacağım zaten, minimum olarak düşünüyorum. 3x'e kalırsam almam 4x8 yapacağım zaman 2 tane daha alırım o zaman. Teşekkür ederim yanıtınız için.

Olmaz. Benzer performans veren Ryzen 5 3600 ile daha güçlü olan 6600 XT kullanıyorum ve genel anlamda darboğaz yok.

Son düzenleme:
Bazı yerlerde darboğaz falan yazmışlardı da ondan size de sorayım dedim.
Darboğazı falan geçin hocam sanki burada i3-3220 ile GTX 1070 besliyoruz, atıyorum işlemciyi fazlasıyla yoran herhangi bir AAA veya online bir oyun olur, 150 değil de 135-140 FPS veya 400 yerine 375-380 FPS gibi monitörünüzde etkisini fazla hissetmeyeceğiniz düzeyde olabilir onun için az da olsa OSD'de görünen değerler baz alındığında '' teknik açıdan '' biraz da olsa olabiliyor denilebiliyor, benzer durum R5-3600/3600X modelleri için de geçerli mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…