i5 10400F + RX 6600 XT sistem düşük FPS veriyor

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. MSI B460M Pro, i5 10400F, RX 6600 XT 16 GB RAM, Apacer Panther 120 GB SSD Windows 10 sisteme sahibim. GTA 5'te Ultra ayarlarda aynı sistem 80-100 arası FPS alırken benim sistemim ortalama 40 FPS alıyor. Aynı şekilde Spider-Man'da FSR 2.0 quality modda 120 FPS alırken ben 80 FPS civarı alıyorum. Nedeni ne olabilir? Not olarak bozuk sistem dosyaları nedeniyle dosyaları saklayarak format attım. Sizce temiz kurulum yapmalı mıyım?

MSI Afterburner yükleyerek oyun içi kullanım değerlerini vb. atabilir misiniz?

Az önce Spider-Man ile denediğimde kapalı alanda olmasına rağmen 85 FPS civarı verdi. GTA 5 de aynı şekilde benchmark testinde Max 45 FPS verdi.

2K çözünürlükte test ediyorum bu arada. İzlediğim birçok videoda da 2K test ediliyor.

Az önce Spider-Man ile denediğimde kapalı alanda olmasına rağmen 85 FPS civarı verdi. GTA 5 de aynı şekilde benchmark testinde Max 45 FPS verdi.
Dediğim programı yüklerseniz oyun içi GPU ve CPU kullanım değerlerini görebiliriz. GPU %100 kullanılmıyorsa ondan düşük FPS alıyorsunuzdur. Sebebine gelince belki V-Sync açıktır ya da başka bir program ile oyun grafiklerini optimize etmiş olabilir misiniz?

İzlediğiniz videoları da atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videoda 1080p Max ayarlarda yaklaşık 70 FPS vermiş. Bu durumda sizin 2K'da 40 FPS almanız normal.

Geri
Yukarı