i5 10400F RX5500 XT sistem FIFA 23 kornerde kasıyor

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
FIFA 23 aldığımdan beri neredeyse oynayamadım. İlk zamanlarda maçı bile oynatmıyordu. Sonradan maç yavaş çekim oynanmaya başladı. Şimdi maçları düzgün şekilde oynayabiliyorum ama ara sahnelerde, gol sevinçlerinde ve korner, frikik gibi sahnelerde FPS 5-20 arası gidip geliyor. NVIDIA ekran kartları için çözümler mevcut fakat AMD için bulamadım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem özelliklerim;
  • Ekran kartı: RX 5500 XT.
  • İşlemci: i5 10400F.
  • RAM: 16 GB.
  • SSD: Samsung EVO 860.
  • Anakart: ASUS Prime H410M-A

Öncelikle sorun ekran kartınız ile alakalı ise AMD:Adrenalin Edition uygulaması ile performans optimizasyonu yapabilirsiniz. Birçok uygulama ayarına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında oyunlara özel hız aşırtmaları yapabiliyorsunuz. Eğer bu da sorununuzu çözmezsen bios güncellemelerinizi tekrar güncelleyip ram/işlemci frekanslarını bios üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bios üzerinde frekans ayarlarımda sorun varsa sizce de diğer oyunları etkilemez mi ? AMD uygulaması üzerinden çoğu ayarı değiştirip tekrar tekrar denedim lakin çözüme de ulaşamadım... Fifa 23 oyununda genel olarak bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var maalesef ama AMD için net bir çözüme ulaşamadım.

Geri
Yukarı