i5 10400F sistemde Düşük FPS

Yun1

Decapat
Daha fazla  
İyi günler parçalarım ASUS H410M-K işlemci, i5 10400F Ekran kartı: Galax GTX 1650S. Öncelikle bu bilgisayar Valorant oyununda FPS 95'lere kadar düşüyor. Ortalama 140 130 120 FPS ile oyun oynuyorum. Aynı parçalara sahip hatta daha kötü bir bilgisayarda FPS daha yüksek. O PC ise işlemci RAM aynı fakat ekran kartı GTX1050 Ti anakartı da Gigabyte H410M H.

Farklar bu. RAM aynı 8 GB 3000 MHz ama o PC de 380 FPS aldığı yerde benim PC 280 FPS alıyor. Oyun içinde ise ben 140 120 arası FPS alırken o 220 190 FPS alıyor. Parçaları garantiye yolladım işlemci 3 kez değişti sıfırı ile ekran kartında sorun yok dendi. Anakart da yollandı ve onda da sorun yok dendi. Kaç aydır sorunu çözemiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler parçalarım ASUS H410M-K işlemci, i5 10400F ekran kartı: Galax GTX 1650S. Öncelikle bu bilgisayar Valorant oyununda FPS 95'lere kadar düşüyor. Ortalama 140 130 120 FPS ile oyun oynuyorum. Aynı parçalara sahip hatta daha kötü bir bilgisayarda FPS daha yüksek. O PC ise işlemci RAM aynı fakat ekran kartı GTX1050 Ti anakartı da Gigabyte H410M h.

Farklar bu. RAM aynı 8 GB 3000 MHz ama o PC de 380 FPS aldığı yerde benim PC 280 FPS alıyor. Oyun içinde ise ben 140 120 arası FPS alırken o 220 190 FPS alıyor. Parçaları garantiye yolladım işlemci 3 kez değişti sıfırı ile ekran kartında sorun yok dendi. Anakart da yollandı ve onda da sorun yok dendi. Kaç aydır sorunu çözemiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Bazen driver ve Windows Update'den de sorun olabiliyor bunları güncellediniz mi?

Sizin sorununuz Valorant'ın rezil bir optimizasyonu olması ve tek kanal RAM.

Hocam sorun sistemle alakalı değil. Valorant'ın optimasyonu bozuk. Bende de RTX 3060+R7 3700X sistem var. FPS ortalama 200-220. bir sorun gözükmüyor.

Arkadaşlar aynı bilgisayar ile daha düşük performans alıyorum diyorum siz hala optimizasyon bozuk diyorsunuz.
95 FPS kötü bir değer değilki neden bu kadar sorun oldu?
Savaşlarda akıcı olmuyor FPS oyunu oynuyoruz sonuçta.
Bazen driver ve Windows Update'den de sorun olabiliyor bunları güncellediniz mi?

Güncel driver da yükledim, eski de yükledim aynı.

Arkadaşlar aynı bilgisayar ile daha düşük performans alıyorum diyorum siz hala optimizasyon bozuk diyorsunuz.

Savaşlarda akıcı olmuyor FPS oyunu oynuyoruz sonuçta.

Güncel driver da yükledim, eski de yükledim aynı.

Dostum eğer bir soru soruyorsan öncelikle kendi çıkarımlarını kenara bırakman gerekiyor. Sen zaten parçalarını değiştirmişsin kaç kere gereksiz yere hem de yapabileceğin tek şey 8 GB daha RAM eklemek. RAM eklersen aldığın FPS oranın iki katına çıkacaktır ve daha stabil olacaktır. Güncellemeler ile oyunun düzelmesini bekleyeceksin.

Dostum eğer bir soru soruyorsan öncelikle kendi çıkarımlarını kenara bırakman gerekiyor. Sen zaten parçalarını değiştirmişsin kaç kere gereksiz yere hem de yapabileceğin tek şey 8 GB daha RAM eklemek. RAM eklersen aldığın FPS oranın iki katına çıkacaktır ve daha stabil olacaktır. Güncellemeler ile oyunun düzelmesini bekleyeceksin birde.
Çıkmazsa görüşelim kardeşim.
Siparişi verdim şimdi.

Geri
Yukarı