I5 10400F'den R5 5500e geçilir mi?

PCI 4.0 destekleyen anakart ile işlemci önerisi yapabilir misiniz fp olacak şekilde?
PCIe 4.0 gereksiz bir şey. Farkı görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PCI-e 4.0 gereksiz bir şey. Farkı görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu açmadan önce izlemiştim. Ama işte birkaç farklı nedenden dolayı geçmek istiyorum. RAM'leri de satıp 3600 MHz üzerinde bir yükseltme yapmak istiyorum.

PCI 4.0 destekleyen anakart ile işlemci önerisi yapabilir misiniz fp olacak şekilde?

Güncel adımlar çok pahalı :)
Dediğimi anlamadığınızı düşünüyorum. Mevcut ikiliniz size zaten yeterli geliyor. Eğer ileride RTX 4070 Ti alıp 1080P'de kullanacaksanız onun için para biriktirin diyorum. Halihazırda R5 5600-B550 alımı gerçekleştirdiğinizde bunun anlamı pek olmayacak. Sıfırdan AMD sisteme geçecekseniz AM4 için olmamalı.

Dediğimi anlamadığınızı düşünüyorum. Mevcut ikiliniz size zaten yeterli geliyor. Eğer ileride RTX 4070 Ti alıp 1080P'de kullanacaksanız onun için para biriktirin diyorum. Halihazırda R5 5600-B550 alımı gerçekleştirdiğinizde bunun anlamı pek olmayacak. Sıfırdan AMD sisteme geçecekseniz AM4 için olmamalı.

Hmm şimdi daha iyi anladım. Peki şu anki kullandığım sistemde kasayla beraber gelen 500watt güç kaynağı mevcut. Dark Diamond Pro kasa ile beraber gelen güç kaynağını kullanıyorum. Sorun çıkartır mı?

Hmm şimdi daha iyi anladım. Peki şu anki kullandığım sistemde kasayla beraber gelen 500watt güç kaynağı mevcut. Dark Diamond Pro kasa ile beraber gelen güç kaynağını kullanıyorum. Sorun çıkartır mı?
İçinde DARK PSU olduğunu varsayıyorum. W değeri olarak yeterli ama sistemi emanet etmezdim.

İçinde Dark PSU olduğunu varsayıyorum. W değeri olarak yeterli ama sistemi emanet etmezdim.

Güç kaynağını değiştirmişken kasayı değiştireyim öyleyse. Önerebileceğiniz kasa ve güç kaynağı var mıdır?

Kasanız aslında belirli başlı standartları karşılıyor ama siz bilirsiniz tabii. Maksimum bütçe sunarsanız bakalım.

Kasa ve güç kaynağı için 3K ya kadar bütçe ayırabilirim.

Kasa ve güç kaynağı için 3K ya kadar bütçe ayırabilirim.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı