i5 10600K ve 2070S sistem toplama

RAM olarak OC olmayan RAM diye biliyorum ki bu da bence oldukça kötü bir şey çünkü sanırım 3200 MHz CL 16 olup da OC potansiyeli çok iyi olmayan orta çip olsa bile 3600 MHz CL 16 belki de CL 14 yapılabiliyor diye biliyorum fakat o RAM'de OC potansiyeli yok diye biliyorum fakat emin değilim yine de Crucial Ballistix gibi OC potansiyeli iyi olduğu bilinen RAM'lere yönelirseniz daha iyi gibi.

Anakart olarak Z490-P ya da mümkünse TUF Z490 daha iyi olur ama OC yapmayacaksanız aşağı yukarı 1000 TL daha ucuz olan 10400F/10500 daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sadece oyun oynarım.

Bilgi için teşekkürler :)

Ömürlük bir işlemci kullanmak istiyorsanız, ilerleyen zamanlarda 10600KF'nin OC potansiyeliyle çekirdek/thread eksikliğini kompanse edemediği senaryolarla karşılaşmamak adına şimdiden Ryzen 7 3700X de tercih edebilirsiniz, üstüne oyun dışı kullanım alanlarında şimdiden kat be kat fark atan bir işlemci, F/P 8C/16T işlemcilerden biri, düşünebilirsiniz, şahsen albenisi yüksek bir işlemcilerden biri 🙂. Bütçeniz karşılıyorsa bu modeli de değerlendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı