i5 10600KF için 1000 TL ekran kartı önerisi

Hocam ikinci el RX 570 alabilirsiniz. Bu arada geçici olarak mı kullanacaksınız? Böyle bir sisteme 1.000 TL ekran kartı bütçesi ayırmamışsınızdır diye umuyorum.

Hocam toplam param 3.200 - 3.600 aralığında bir kart almak istiyorum hayalim 2060 veya 2060 Super ben 3060 Ti falan da istemiyorum sadece 2060 istiyorum fakat bizim millet boş beleş kafasına göre 10bin 20bin TL yapınca fiyatları bende ekran kartı alamadım 2 el bir karta 3000TL parada vermek istemiyorum umudumu yittirdim stok gelse de fiyatlar artık düşmez hazirana kadar bekleyemem techno müzik üretiyorum bir sürü projem var bittirmem gereken artık laptopta iş görmüyor ara sırada CS:GO LoL oynuyorum ama hadi hayırlısı hazirana kadar idarelik bir kart almak istiyorum 1.000TL'yi geçmeyecek sisteme zarar vermeyecek bir kart.
Vermez, ram'leri en kötü 3200MHZ yapmanızı öneririm.
işlemci maksimum 2666mhz destekliyor dostum.

Hocam toplam param 3.200 - 3.600 aralığında bir kart almak istiyorum hayalim 2060 veya 2060 Super ben 3060 Ti falan da istemiyorum sadece 2060 istiyorum fakat bizim millet boş beleş kafasına göre 10bin 20bin TL yapınca fiyatları bende ekran kartı alamadım 2 el bir karta 3000TL parada vermek istemiyorum umudumu yittirdim stok gelse de fiyatlar artık düşmez hazirana kadar bekleyemem techno müzik üretiyorum bir sürü projem var bittirmem gereken artık laptopta iş görmüyor ara sırada CS:GO LoL oynuyorum ama hadi hayırlısı hazirana kadar idarelik bir kart almak istiyorum 1.000TL'yi geçmeyecek sisteme zarar vermeyecek bir kart.

işlemci maksimum 2666mhz destekliyor dostum.

O frekans işlemcinin doğal olarak desteklediği frekans. Intel'de AMD'nin aksine o frekanslarda performans kaybın çok az oluyor. Z490 anakartta o RAM frekansının ötesine geçebilirsin. Yeter ki RAM ve anakart desteklesin. 3200 MHZ RAM alırsan biostan XMP açarak RAM'in desteklediği hızlara çıkarsın.
Intel'de pek sorun olmaz ama. Bende de 9700KF var ve anakarttan dolayı 3200 MHZ RAM'lerimi 2666 MHZ'in üzerine çıkaramıyorum.
Anakartı bunu bilerek almıştım zaten. Onboard ses kartı ve diğer özellikleri üst düzey bir anakart.
Zaten satın almışsınız RAM'leri. RAM'den 3-5 FPS kazanacağına paranı ekran kartına yatır FPS artışın veya grafik kaliten çok daha fazla artar. Bu arada RTX 2060'ın altına düşme derim stoklar düzeldiğinde. DLSS destekli oyunlarda çok iyi FPS artışı oluyor.

O frekans işlemcinin doğal olarak desteklediği frekans. Intel'de AMD'nin aksine o frekanslarda performans kaybın çok az oluyor. Z490 anakartta o RAM frekansının ötesine geçebilirsin. Yeter ki RAM ve anakart desteklesin. 3200 MHz RAM alırsan BIOS'tan XMP açarak RAM'in desteklediği hızlara çıkarsın.
Intel'de pek sorun olmaz ama. Bende de 9700kf var ve anakarttan dolayı 3200 MHz RAM'lerimi 2666 MHz'in üzerine çıkaramıyorum.
Anakartı bunu bilerek almıştım zaten. Onboard ses kartı ve diğer özellikleri üst düzey bir anakart.
Zaten satın almışsınız RAM'leri. RAM'den 3-5 FPS kazanacağına paranı ekran kartına yatır FPS artışın veya grafik kaliten çok daha fazla artar. Bu arada RTX 2060'ın altına düşme derim stoklar düzeldiğinde. DLSS destekli oyunlarda çok iyi FPS artışı oluyor.

Hocam işlemcinin desteklediği frekans 2666MHz olduğu için bunu tercih ettim 32000MHz RAM'e fazla para vermek istemedim anakartım desteklediğini biliyordum kasıtlı olarak böyle yaptım belki ileride 3200MHz RAM tercih edebilirim, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim idarelik ekran kartı öneriniz var mı?

Hocam işlemcinin desteklediği frekans 2666MHz olduğu için bunu tercih ettim 32000MHz RAM'e fazla para vermek istemedim anakartım desteklediğini biliyordum kasıtlı olarak böyle yaptım belki ileride 3200MHz RAM tercih edebilirim, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim idarelik ekran kartı öneriniz var mı?
RX 480 kullandım. RX 470, RX 480 sorunlu seri. RX 480'den çok çektim. RX 570 ve RX 580 önceki seri RX 470 ve RX 480'nin OC'li hali. RX 480'e bios flash yaparak RX 580 yapabiliyorsun. Aynı sorunlar devam ediyordu. AMD'nin kronik sorunsuz kartları yeni çıkan 6000 serisi diye biliyorum.
İdarelik kartlar bile 1500 TL bandında diye biliyorum.

RX 480 kullandım. RX 470, RX 480 sorunlu seri. RX 480'den çok çektim. RX 570 ve RX 580 önceki seri RX 470 ve RX 480'nin OC'li hali. RX 480'e BIOS flash yaparak RX 580 yapabiliyorsun. Aynı sorunlar devam ediyordu. AMD'nin kronik sorunsuz kartları yeni çıkan 6000 serisi diye biliyorum.
İdarelik kartlar bile 1500 TL bandında diye biliyorum.

ASUS Dual-RX 5500 XT-O4G-EVO 4 GB GDDR6 almak mantıklı mı idarelik yaza stoklar rahatlayınca artık iyi bir kart alınabilir.

Monitörde G-SYNC destekli yaza kadar idare etmelik ASUS Dual RX 5500XT almayı düşünüyorum yazın piyasa düzelir fiyatlar oldupu gibi olursa 2060 veya üzeri alırım.
Darboğaz söz konusu olmaz. 9700KF ile RTX 2070 kullanıyorum 1080P'de. Darboğaz yaşamadım. 10600KF da yaşatmaz çok büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı