i5 10600KF ve RX 6700 XT darboğaz yapar mı?

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam. Dün hiç aklımda yokken ve Trendyol'da gezinirken karşıma RX 6700 XT çıktı, 7997 TL olduğunu görünce şaşırıp aynı marka modelin diğer sitelerdeki fiyatlarını inceledim. Vatan da 16, Sinerji'de 15 küsur civarıydı ve uyguna alacağımı düşünerek almaya karar verdim ve siparişini verdim.

Şu anki sistemim i3 10100F ve RX 570 GB 4 GB. RX 570'i rafa kaldırıp RX 6700 XT koyacağımdan dolayı işlemcinin, aldığım kartın gücünün çok daha altında olduğunu düşündüğümden yeterli verim alamayacağımı düşünerek işlemci de almaya karar verdim.

Vatan bilgisayarda şu an %15 ek indirimle birlikte i5 10600KF 2.821, 15 TL'ye geliyor. Sizce i5 10600KF ile RX 6700XT, 1080p de darboğaz yapar mı?

Teşekkür ederim. Peki i3 10100f ile yapar mı sizce, yükseltmeme gerek var mı işlemcimi?
1080p de çok az bir miktar olabilir 2K da olmaz 2 oynayın o kartla oyunları.
Monitörümü bu ayın başında 3500 TL civarı daha yeni satın aldım malesef :( dediğim gibi ekran kartımı yükselteceğim planlarım arasında yoktu indirimli görünce alayım dedim.

Monitörüm;

Teşekkür ederim. Peki i3 10100F ile yapar mı sizce, yükseltmeme gerek var mı işlemci mi?

Monitörümü bu ayın başında 3500 TL civarı daha yeni satın aldım maalesef :( dediğim gibi ekran kartımı yükselteceğim planlarım arasında yoktu indirimli görünce alayım dedim.

Monitörüm;

Sorun yok çok aşırı bir performans kaybı olmayacak maksimum 15-20 FPS.

Sorun yok çok aşırı bir performans kaybı olmayacak maksimum 15-20 FPS.
Ben aynı fikirde değilim. Yeni oyunlarda büyük performans kaybı yaşatır. Sonuçta 4 çekirdekli bir işlemci ve saat hızı çok düşük (10. nesilin varyantlarına göre). Şimdi geçiş yapmasan bile yapmaya çalış.

Ben aynı fikirde değilim. Yeni oyunlarda büyük performans kaybı yaşatır. Sonuçta 4 çekirdekli bir işlemci ve saat hızı çok düşük (10. nesilin varyantlarına göre). Şimdi geçiş yapmasan bile yapmaya çalış.
Neye geçiş yapmam gerektiğini anlayamadım.

Performans kaybından kastınız almama gereken verimimi alamamam mı yoksa bir sorun mu teşkil eder?

10600KF iyi bir seçim olur demek istedim. O klasmanda bir işlemci seçmek faydalı olacaktır. İşlemci piyasası bu yılın en düşük seviyesinde, şu an almak için en iyi zaman olabilir. Ek olarak artık 4 çekirdekli işlemcilerin miladı dolmaya başladı (bence).

10600KF iyi bir seçim olur demek istedim. O klasmanda bir işlemci seçmek faydalı olacaktır. İşlemci piyasası bu yılın en düşük seviyesinde, şu an almak için en iyi zaman olabilir. Ek olarak artık 4 çekirdekli işlemcilerin miladı dolmaya başladı (bence).

He siz i3 10100f için büyük performans kaybı olur dediniz ben i5 10600kf için söylüyorsunuz sandım ondan anlayamadım.

Geri
Yukarı