Çözüldü i5-11320H 1650 RDR2'de mavi ekran ve ses cızırtısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Rodemeister

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 4GB
i5-11320H @ 3.20GHz
WIN11
RAM
8GB, 3200MHZ
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1650
İşlemci
i5-11320H @ 3.20GHz
Merhaba, iyi sosyaller. Neredeyse forumdaki bütün konulara göz gezdirdim, denilenleri yaptım fakat hiçbir yol beni çözüme ulaştıramadı maalesef.
İlk olarak, GTX 1650 (4 GB) ekran kartına sahibim. İlk sorun ise, her oyuna girişimde grafik ayarlarının sıfırlanmış olması. Her seferinde ayarları yeniden yapılandırıyordum fakat şimdi de şöyle bir sorun oluştu. Oyunu her başlattığımda yükleme ekranında sesler cızırtılı bir şekilde gelmeye başlıyor ve daha sonra bilgisayarım mavi ekran veriyor, sistem yeniden başlıyor. Diğer konulara göz attığımda dump dosyasını sizlerle paylaşmam gerektiğini öğrendim.

https://disk.yandex.com.tr/d/S7AX6vre8apWMA - dump dosyası.

Ses cızırtısı için denediğim yöntemler,
- Grafik kartının sürücüsünü kaldırdım, yenisini kurdum.
- Oyun ayarlarından DirectX 12'yi Vulkan'a çevirdim.
- Grafik ayarlarının hepsini test ettim. Belirli bir ayarda tek seferde yapmasa da sonraki seferde o ayarlarda oyuna giremiyorum.

Mavi ekran için denediğim yöntemler,
- Grafik kartının sürücüsünü güncelledim,
- Sistem güncellemelerini kaldırdım, kontrol ettim. Sonuç yok.
- Oyun dosyalarını doğruladım,
- SFC /scannow ile tarama yaptım, hata bulunmadı.

Gördüğüm birçok yolu denedim fakat artık ne yapacağımı bilmiyorum. Daha önce, yani birkaç ay önce oynadığımda cızırtı vardı fakat Vulkan ile onu çözmüştüm. Kasma donma yoktu, hala yok fakat ses cızırtılı geldiği zaman oyun kasıyor, mavi ekran yiyorum.

Çözüm
Temiz kurulum yapıp tekrar sonuçları bildir lakin eğer mavi ekranlar devam ederse zaten ben olası ihtimalleri saydım.
Sanırım öyle yapacağım, konu güncel kalsın. Sonuçları bildireceğim.

Tekrardan iyi sosyaller, merhaba. Temiz bir kurulum gerçekleştirdim. Şu anda sistemim herhangi bir şekilde BSOD ile karşılaşmıyor. Oyunu da kurdum, herhangi bir problem yok. Akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Üç saat kadar oynadım, herhangi bir crash veya BSOD almadım. Çözüm temiz bir formatmış. İyi sosyaller. Kilit.
Satıcı Vatan Computer fakat bir şey sormak istiyorum size. Cihazı ilk aldığım dönemlerde bu oyunu oynayabiliyordum, daha sonra işletim sistemi değişmem gerekti ve orijinal lisanslısı yerine farklı birkaç kurulum yaptım ve şu an kullandığım işletim sistemi crackli sistem. Bununla bir alakası olabilir mi? yani eğer bu işletim sistemi donanımda bir problem yaratıyorsa, bundan dolayı olabilir herhalde, sanırım. Olabilir mi?
Temiz kurulum yapıp tekrar sonuçları bildir lakin eğer mavi ekranlar devam ederse zaten ben olası ihtimalleri saydım.

Merhabalar @KRALCAN , yanıtınız için teşekkür ederim.
Tarama - error scan (quick scansiz)
Dediğiniz gibi sağlık testini yaptım. Herhangi bir olay yok. Az önce ise oyuna falan girmedim, sadece Steam'i açtım ve yine WHEA_UNCORRECTIBLE_ERROR hatası verdi. Yani anlamadığım, format atmadan önce böyle bir durum yoktu sadece. Bu yüzden işletim sistemini sormuştum.

Tekrardan iyi sosyaller, merhaba. Temiz bir kurulum gerçekleştirdim. Şu anda sistemim herhangi bir şekilde BSOD ile karşılaşmıyor. Oyunu da kurdum, herhangi bir problem yok. Akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Üç saat kadar oynadım, herhangi bir crash veya BSOD almadım. Çözüm temiz bir formatmış. İyi sosyaller. Kilit.

Son düzenleme:
Çözüm

Kendi çözümünü aşağıdan çözüm olarak işaretle sonradan okuyanlar için bir rehber olur en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı