i5-1135G7 16 GB RAM yapılmalı mı?

nickimi kedi7

Hectopat
Merhaba arkadaşlar i5 1135G7 Intel Iris Xe 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD laptopum var. Yeni bilgisayar alacağım fakat şu anlık bu laptopla idare etmek zorundayım o yüzden RAM'i 2x8 yapmayı düşünüyorum fakat oyunlarda bu videodaki gibi performans alabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptobu uzun süre kullanacaksanız 32 yapmayı dahi düşünebilirsiniz,muhakkak performansa etkisi olacaktır çünkü dahili grafik birimi hep ramden alarak çalışıyor,dolayısıyla ram miktarı da oldukça önemli.Ancak kısa vadeli düşünüyorsanız 16 yapabilirsiniz,idare edecektir.8 ve daha altı bu devirde idare edecek bir miktar değil maalesef özellikle Windows 10 ve 11 için.

Laptopu uzun süre kullanacaksanız 32 yapmayı dahi düşünebilirsiniz, muhakkak performansa etkisi olacaktır çünkü dahili grafik birimi hep RAM'den alarak çalışıyor, dolayısıyla RAM miktarı da oldukça önemli. Ancak kısa vadeli düşünüyorsanız 16 yapabilirsiniz, idare edecektir. 8 ve daha altı bu devirde idare edecek bir miktar değil maalesef özellikle Windows 10 ve 11 için.

Hocam bir 3-4 ay daha kullanacağım ondan sonra yeni PC alınacak. O yüzden şu an idarelik bir 8 daha eklemeyi düşünüyorum.

Hocam bir 3-4 ay daha kullanacağım ondan sonra yeni PC alınacak. O yüzden şu an idarelik bir 8 daha eklemeyi düşünüyorum.
Hocam 16 ideal o halde,hem de eğer satarsanız çok daha mantıklı görünecektir.Kullanırsanız da muhakkak işinize yarar o yüzden her türlü iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı