i5 11400 ile yayın gecikmesi nasıl düşürülür?

EagleEnes

Hectopat
Daha fazla  
Elimdeki ekran kartı RX 6500 XT. İşlemcim Intel i5 11400.
Canlı yayın açtığımda gecikme süresi 8/10 saniye oluyor ve gecikmeyi düşüremedim. Gecikme süresini düşürmenin tek yolu NVENC destekli bir ekran kartı almak mıdır?

QuickSync kullanabilirsiniz eğer i5-11400 işlemcisine sahipseniz. Bunun için de BIOS'dan işlemcinin grafik birimini etkinleştirip OBS'den QuickSync'i seçmeniz lazım.

Çözüm olur mu bilmiyorum, fakat denemekten zarar gelmez.

QuickSync kullanabilirsiniz eğer i5-11400 işlemcisine sahipseniz. Bunun için de BIOS'dan işlemcinin grafik birimini etkinleştirip OBS'den QuickSync'i seçmeniz lazım.

Çözüm olur mu bilmiyorum, fakat denemekten zarar gelmez.
İşlemcinin grafik birimini etkinleştirince ekran kartımda görüntü alabilecek miyim. Ben ikisi birden olmuyor diye biliyorum ama çokta bilgim yok açıkçası.

İşlemcinin grafik birimini etkinleştirince ekran kartımda görüntü alabilecek miyim. Ben ikisi birden olmuyor diye biliyorum ama çokta bilgim yok açıkçası.
Monitörün görüntü kablosu ekran kartına takılı olduğu sürece sıkıntı olmaz. Elbette görüntü alırsınız.

Laptop değil ki cihaz bir işlemcinin grafik birimini bir ekran kartınınkini kullansın. Kablo neredeyse data oradan gelir.

Monitörün görüntü kablosu ekran kartına takılı olduğu sürece sıkıntı olmaz. Elbette görüntü alırsınız.

Laptop değil ki cihaz bir işlemcinin grafik birimini bir ekran kartınınkini kullansın. Kablo neredeyse data oradan gelir.
Teşekkürler bunu araştıracam.

Quicksync etkinleştirdim teşekkürler. Biraz da olsa gecikme süresi düşerse ekran kartı arayışımdan vazgeçerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı