i5 11400F 100 derece olması normal mi?

Kalmış olabilir, soğutucu tam anlamıyla monte edilmediği için tam temas etmiyor olabilir, termal macun hiç kalmamış veya aşırı kurumuş olabilir.
Yani AMD stok soğutucu olsa jelatin unutulmamış derdim çünkü AMD soğutucularda bulunmayan bir şey. Intel de bulunuyordu sanırım. Kaliteli termal macun ve stok soğutucu önerisi verelim arkadaşa bence. (Lga 1200 anakart için soğutucuları pek bilmiyorum.)

Merhaba, işlemcim 100 dereceye çıkıyor, bunun için termal macun almak istiyorum. Sizce işe yarar mı? Stok fanla çalışıyor.

Hocam 101 derece olsa BIOS kapatıyor zaten. Derhal macun ve temizlik yapmanız lazım.

SE 214XT alabilir. Termal macun olarak forumda bir karşılaştırmalı performans testi vardı sanırım yanlış görmediysem, MX-4 2019 çok öneriyorduk eskiden.

SE 214XT alabilir. Termal macun olarak forumda bir karşılaştırmalı performans testi vardı sanırım yanlış görmediysem, MX-4 2019 çok öneriyorduk eskiden.
Valla hocam doğru diyorsundur. Benden daha fazla bilginiz var gibi arkadaş dikkate alır umarım tavsiyenizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…