Çözüldü i5 11400F boşta 70 derecenin altına inmiyor

• Konuyu başlatan ERA57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 924
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ERA57

Centipat
Daha fazla  
i5 11400F boştayken bile 70 dereceden aşağı inmiyor şaka gibi termal macunu ince bir tabaka şekilde sürdüm fanda gayet normal bir şekilde takılı bakımı da yapıldı fakat bu sıcaklık değeri nedir böyle anlaşmış değilim sanki OC yapılıyorum nedeni sizce nedir fikri beyanı olan var mıdır?

hjkhk.png

Çözüm
İşlemcinin voltajı da düşük, o yüzden geriye kullanılan soğutma kalıyor. Stok soğutucu o işlemci için yetersiz. Kule tipi almanız lazım. Ama boştayken de bu kadar yüksek olmamalı, o yüzden kasanızın kötü bir soğutmaya sahip olduğunu varsayıyorum. Kasanızı ve oda sıcaklığını da belirtir misiniz?
Ben size bunu önerdiğimde fiyatı 520TL idi. Tekrardan 620TL olmuş, haberiniz olsun. Belki bu fiyat aralığında daha iyi bir ürün vardır. Soğutucu için ayrı bir konu açabilirsiniz.

Hocam haftaya alacaktım fiyat pek önemli değil aslın da demin bir kasayı açtım baktım macun işlemcinin kenarında kalmış ortasında biraz açıklık vardı neyse bir deniyeyim dedim macunu kolanya falan ile tekrar yeniledim fanını yeniden taktım baktım şu an boşta 40-45 derece yük altında muhtemelen bir 80 görür en azından ısınma sorununu çözdüm :) bu bana attığnız soğutucuyu yakın bir zaman da alacağım veya sıvı soğutucuya geçerim öncelik monitörümdü zaten Allah'tan çözdüm şu sorunu. Yardım ettğniz için teşekkür ederim.

Hocam haftaya alacaktım fiyat pek önemli değil aslın da demin bir kasayı açtım baktım macun işlemcinin kenarında kalmış ortasında biraz açıklık vardı neyse bir deniyeyim dedim macunu kolanya falan ile tekrar yeniledim fanını yeniden taktım baktım şu an boşta 40-45 derece yük altında muhtemelen bir 80 görür en azından ısınma sorununu çözdüm :) bu bana attığnız soğutucuyu yakın bir zaman da alacağım veya sıvı soğutucuya geçerim öncelik monitörümdü zaten Allah'tan çözdüm şu sorunu. Yardım ettğniz için teşekkür ederim.

Sıvı soğutucuya geçmenizin bir mantığı yok bende stok soğutucu kullanıyordum aynı işlemcide bir ara çok ısınmaya başlamıştı sıvı soğutucu alacaktım Arctic'in arkadaşım alma bir tane hava soğutma al devam et dedi ID-Cooling aldım 600 TL'ye 70 dereceyi geçmiyor stres testinde boşta 28 derecede olduğuda oluyor o işlemciye sıvı soğutma boş para.

Sıvı soğutucuya geçmenizin bir mantığı yok bende stok soğutucu kullanıyordum aynı işlemcide bir ara çok ısınmaya başlamıştı sıvı soğutucu alacaktım Arctic'in arkadaşım alma bir tane hava soğutma al devam et dedi ID-Cooling aldım 600 TL'ye 70 dereceyi geçmiyor stres testinde boşta 28 derecede olduğuda oluyor o işlemciye sıvı soğutma boş para.

Hocam zaten görünüm için alırım alırsam kule tipi biraz kaba duruyor. İşlemci 2-3 yıl sonra değişirsem hem lazım da olur ama dediğniz gibi performans tarafında kule tipi tam da F/P ürünü.

Geri
Yukarı