i5 11400F için kule tipi soğutucu önerisi

whoiszen

Picopat
Anakart
ASUS Prime H510M-E
İşlemci
i5 11400F
Kule tipi soğutucu alacağım. Aklımda 1 2 tane var ama RAM'lerim sıkıntı çıkarır mı tam olarak çözemedim. Montaj sırasında RAM'lerin sıkıntı çıkarmasını istemem, bildiğiniz güzel soğutucular var mıdır?
Kasa: Power Boost X58RGB-650

Bu soğutucunun güzel olduğunu düşünüyorum RAM'ler sıkıntı çıkarmaz. Olmaz ama fanlardan birisi RAM'lere temas edecek olursa hafif yükseltirsin. Yani halledersin bir şekilde. Yine de satıcıya sor uyumlu olup olmadığını canlı destekleri var galiba.

Bu soğutucunun güzel olduğunu düşünüyorum RAM'ler sıkıntı çıkarmaz. Olmaz ama fanlardan birisi RAM'lere temas edecek olursa hafif yükseltirsin. Yani halledersin bir şekilde. Yine de satıcıya sor uyumlu olup olmadığını canlı destekleri var galiba.

Banım vardı geri yazamadım şu anda kullandığım stok fan bile RAM'lerle dip dibe arada sadece CPU fan kablosu geçebilecek şekilde attığım soğutucuyu takarsam kasada 38 mm gibi bir boşluk kalıyor boşluk çok önemli değil stok fan normalde soğutuyordu son zamanlarda bayağı sıcaklıklar yüksek oluyordu termal macun değiştirdim değiştirdikten sonra 100 dereceyi gördüm tekrardan sürdüm bu sefer 85'e kadar gördü soğuk tutsun yeter.

İkisi arasında kaldım. Ama galiba Dark Freezer alacağım öneriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı