i5 11400F işlemci gereksiz ısınıyor

Arka planda neler çalışıyor diye bakın. Kasan nedir?

Cougar MX410
İşlemci soğutucu Fan'ın tam takılı olduğundan emin olun. Kaspersky ile virüs taraması yapın hocam.
Vatandan toplattım ama yine kontrol ederim
İşlemci soğutucu Fan'ın tam takılı olduğundan emin olun. Kaspersky ile virüs taraması yapın hocam.

Soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz?

Stok fan

Stok fan

Kullanılan macun kalitesi, soğutucuya göre değişiklik gösterebilir. İşlemcide kullanılan fan nedir?

Stok fan macun kalitesinden emin değilim

Son düzenleme:

Stok fan

Kullanılan macun kalitesi, soğutucuya göre değişiklik gösterebilir. İşlemcide kullanılan fan nedir?

Stok fan macun kalitesinden emin değilim

Fake ızgaralar her ne kadar hoş görünse de soğutma performansında sınıfta kalıyor. Görünüşe göre stok fan var arkadaşta. En azında Snowman X6 tarzında yüksek bakır boruya sahip bir kule tipi soğutmanın kullanılması eminim ki sistemi rahatlatacaktır.

Önerin için teşekkürler
Stok fan ise değiştirin. 11. nesil için stok fan yeterli olmuyor.

4 ay sonra 240mm bir sıvı soğutma alacağım

4 ay sonra 240mm bir sıvı soğutma alacağım
Macunla alakası yok dostum. Fan yetmiyor işte.
Olabilir

Gene de siz bir çıkartıp macun durumunu kontrol edin ve fanın tam oturduğundan emin olun.
Eğer 2 vidayla falan tutturuyorsanız temassızlık vardır.

Tamamdır

Bilgisayarı dün vatana götürdüm bugün test etmişler benim dediğim gibi 80dereceyi geçiyor stok fan olduğu için dedi bana sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu takmamı istediler 2'sinden birini taktırsam sence düşer mi sıcaklık onu taktırdığım halde tekrar 100dereceye dayanırsa işlemciyi değiştirirler mi sence garip olan taraf toplatırken biz demiştik stok fan yeter mi ona göre soğutma ekleticektik görevli arkadaş yeter demişti şimdi ise soğutma takmamı istiyorlar.

Xigmatek Windpower Pro kule tipi soğutucu taktırdım sorunum çözüldü yükte 60 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı