i5 11400F işlemci güç limitlerini kaldırma

tamahan

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston FURY Beast 8 GB DDR4 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Ekran kartı
MSI GEFORCE GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB GDDR5 128b
Anakart
MSI H510M-A PRO Intel H510 Soket 1200 DDR4 3200MHz
İşlemci
Intel Core i5 11400F Soket 1200
Arkadaşlar oyunlarda olsun normal da olsun islemciden almam gereken performansi alamiyorum bu videoda bahsedilen ayarlari yapmam gerekiyor sanirim videodaki oyun testlerinde Ultra 4K Valorant'ta ortalama 340 gibi degerlerde neredeyse 200'in altina inmiyor bende All low 1080p 90'lara 100 falan bile dusuyor 200 sabit bile oynayamiyorum bu bahsedilen ayarlari nasıl yapabilirim yardimci olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1340982
CPU Cooler ayarını Water yapman gerek. Ancak bu işlem çektiği gücü dolayısıyla ısıyı da artırır. Stok soğutucun varsa yapmanı önermem.

Air cooler

Water ve Air, ikisinde de 65W mı yazıyor?

Yok hayır, stock kule ve sıvı olarak 3 ayriliyor oyun testine bakıyorum neden bilmiyorum ama FPS şu an normal 8 GB RAM alsam sorun cözülecek sanırım daha sonra Kule tipi soğucu alirim
Buyurun

Dosya Ekleri

• 20220324_193229.jpg
    20220324_193229.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 82
Farketmez ama dediğim gibi soğutucu alıp bu ayarı yap. 16 RAM ve SSD şart artık.
Ram ya da ssd ikisinden birini alacağım hangisi öncelik olmalı?
Ram ya da ssd ikisinden birini alacağım hangisi öncelik olmalı?
Birde Bende stok soğutucu var,

Biostaki Kule Tipi Seçeneği seçersem İşlemci Güç Tüketimini Kule Tipi Soğutucu varmışcasına performans göstericek Isı artıcak değil mi? O yuzden Kule tipi yoksa onu seçmemem daha iyi sanırım

Zor soru. Ben etkileri söyleyeyim sen tercihini yap.

RAM'i 16 yaparsan FPS'in büyük oranda artacaktır. 1.5x diyebilirim yaklaşık.

SSD alırsan FPS'in doğrudan etkilenmeyecektir ama stabilleşir. Hani demişsin ya bir anda 90'a düşüyor, işte bu HDD yüzünden. SSD, FPS artırmaz ama olan FPS'i stabilleştirir. Dropları kaldırır.

RAM'i 16 yaparsan FPS'in büyük oranda artacaktır. 1.5X diyebilirim yaklaşık.

SSD alırsan FPS'in doğrudan etkilenmeyecektir ama stabilleşir. Hani demişsin ya bir anda 90'a düşüyor, işte bu HDD yüzünden. SSD, FPS artırmaz ama olan FPS'i stabilleştirir. Dropları kaldırır.

Anladım bende tam olarak böyle düşünüyordum ılk RAM attırmak daha mantıklı ondan sonra SSD ya da duruma göre kule tipi soğutucu alacağım teşekkürler.

RAM'i 16 yaparsan FPS'in büyük oranda artacaktır. 1.5X diyebilirim yaklaşık.

Merhaba hocam benim Cooler Master 410r kule tipi soğutucum var bu dediğiniz moda getirsem ısı problemi olur mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı