i5-11400H sistemde CS2 takılıyor

realsteell

Hectopat
Merhaba yazım biraz karışık olabilir kusura bakmayın ilk kez bu tarz bir konu oluşturuyorum. Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle laptop özellikleri şu şekilde;
-Intel i5-11400H
-RTX 3050 Ti (75 watt)
-2x8 3200 MHz DDR4 RAM.
-500+500 GB SSD.
-Windows 11.
-Ek bilgi olarak harici monitör ile kullanıyorum DisplayPort üzerinden.(belki bir fikir verir diye yazdım gerekli mi emin değilim)

ön bilgi: Sadece CS2'de bu problemi yaşıyorum. GTA V, FC24 ve Cyberpunk'da var ve onlarda hiçbir problem yok. Termal macun yeni değişti hatta sıvı metal sürüldü ısınma sorunum yok. SSD'lere baktım bir sorun görmedim. Dosyaları doğruladım, oyunu silip tekrar yükledim olmadı. DDU ile ekran kartını silip temiz kurulum yaptım yine çözüm olmadı.
Sorunuma gelecek olursak; geçtiğimiz günlerdeki büyük güncellemeden önce hiçbir problemim yoktu ne bir kasma ne takılma. Fakat birkaç gündür oynarken oyun sürekli takılıyor. Daha iyi anlatmak için görsellerle destekleyeceğim. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere %99 FPS değeri 5-6'lara kadar düşüyor bahsettiğim takılmalar olduğunda.

Ekran görüntüsü 2024-02-15 230521.png

İkincisi, maçlara girerken harita yükleme ekranı çok uzun sürmeye başladı bundan önce bir maça girdiğim zaman ilk bağlanan birkaç kişiden biri olurdum. Bu resimde de göreceğiniz üzere tam durduğu yerde takılıyor harita yüklemesi.

Counter-strike 2 Screenshot 2024.02.15 - 22.49.22.10.png

Son olarak karşılaştığım bir bulgu da maç oynanırken konsolda daha önce görmediğimi düşündüğüm ve sürekli ama sürekli yenilenip akan yazılar. Onun da görselini ekliyorum.

Ekran görüntüsü 2024-02-15 230405.png

Temiz bir formattan sonra sorunum düzeldi. Konu kapatılabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı