i5 11400H ve 3050 Ti laptop düşük performans veriyor

242247

Hectopat
Arkadaşlar selam, Monster laptopun bu özellikli cihazını kullanıyorum.
Tüm Driver'ları kurdum ancak bazı inceleme videolarındaki (Monster değil genel olarak bu ekran kartı + işlemci kombosu ile çekilmiş FPS testleri.) FPS'lerden farklı (düşük) FPS'ler alıyorum. 16 GB RAM var.
Ayarlarda falan yapmam gereken önemli bir şey, ya da oyun içinde düzenli olarak değiştirmem gereken bir ayar var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun nedir? Kaç FPS alıyorsunuz ve sıcaklıklar ne durumda? Bunları paylaşır mısınız?

Değerleri atmanız gerekli.

Yani öyle çok düşük değerler almıyorum başlığı moderatör arkadaş bu şekle getirdi ama performans sorunum yok. Sadece 10-20 fps fark ederse ediyor, ben genel olarak bir ayar yapmak gerekiyor mu diye sormak için açmıştım konuyu.

Yani öyle çok düşük değerler almıyorum başlığı moderatör arkadaş bu şekle getirdi ama performans sorunum yok. Sadece 10-20 FPS fark ederse ediyor, ben genel olarak bir ayar yapmak gerekiyor mu diye sormak için açmıştım konuyu.

RAM'iniz tek kanal 16 GB RAM ise normal olabilir testlerde genellikle çift kanallı RAM'ler kullanılıyor.

Yani öyle çok düşük değerler almıyorum başlığı moderatör arkadaş bu şekle getirdi ama performans sorunum yok. Sadece 10-20 fps fark ederse ediyor, ben genel olarak bir ayar yapmak gerekiyor mu diye sormak için açmıştım konuyu.
Hocam o fark RAM'inizin 2*8 olup olmamasıyla alakalı olabilir. Oyunlarda 2*8 daha iyi oluyor.

Geri
Yukarı