i5 12400F 3060 sistem için 2000 TL'ye kadar Kasa ve PSU önerisi

Monky D. Luffy

Femtopat
Daha fazla  
Gigabyte B660 m anakart.
i5 12400F işlemci.
Gigabye RTX 3060 eagle serisi ekran kartı.
G.Skill 16(2*8) RAM 3600 MHz.
Kingston NV2 1TB NVMe M.2 SSD.

Yukarıda belirtiğim gibi bileşenler bunlar. Fakat hala kasa ve PSU karar veremedim. Nedeni de şu;
Kasa ve PSU tek tek mi almam gerek yoksa birlikte mi? Bildiğiniz gibi PSU'lu kasalar daha fiyat performans ama içlerinde bulunan PSU çok kaliteli olmuyor ve bileşenleri tehlikeye sokabiliyor. Ama her zaman öyle olmadığını hocalarım bana söyledi. Almak istediğim bir PSU'lu kasa var ama dediğim gibi pek güvenemedim. PC bir iki üç haftaya toplayacağım ama hala kararsızım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıyeten sistemin bileşenleri sizce uyumlu mu? Değiştirmem gereken bir şey var mı? Ya da nasıl çalışırlar?

Almak isediğim kasa;
Frisby FC-9320G 600W 80+ dahili PSU'lu USB 3.0 4 X RGB fan midi Tower Gaming (oyuncu) kasa Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili Psu'lu USB 3.0 4 x RGB FAN Midi Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

Tüm sistem için kanka.
Topladığın sistemi hazır olarak alırsan çok daha ucuza gelebilir 18-20k civarına alıyorsun dur kesin.
Doğru diyorsun ama almak istediğim zaman uygun hazır sistem bulamazsam tek tek toplamak zorunda kalıcam ki öyle düşünüyorum zaten. Çünkü 3060ın eagle serisini cok kullanılmıyor hazır sistemlerde. Genelde hep Asus olur

Doğru diyorsun ama almak istediğim zaman uygun hazır sistem bulamazsam tek tek toplamak zorunda kalacağım ki öyle düşünüyorum zaten. Çünkü 3060'ın eagle serisini cok kullanılmıyor hazır sistemlerde. Genelde hep ASUS olur.

Eagle ısınma sorunlu çünkü kötü yani.
Bence alacağın zamanda bir konu aç veya buraya yaz mutlaka olur sana uygun bir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı