i5 12400F + 6700XT vs i5 13400F + 3060 Ti sistem

Bütçe
14-18

mn9911

Yoctopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi önerilere açığım, aşırı oyun oynamam ama vakit buldukça girerim. Hem iş hem günlük hem de mühendislik... Analiz cfd ve kodlama için kullanacağım. Önceliğim güncelliğini erken kaybetmemesi ve ortalama bir şekilde uzun ömürlü, sıkıntısız kullanabileceğim bir sistem. Birisi 19 bin TL diğeri 17 bin TL. 19 bin olan anakart Gigabyte, kasa DeepCool ve 17 bin olan ASUS anakart, ASUS TUF kasa ile gelmekte.

İkisinden birini özelleştirmeden olduğu gibi almayı düşünüyorum. Ancak 19 bin TL bile üst sınırımın üstünde bütçemi zorlayacak gibi. Aradaki fiyat farkına değer mi? Ya da 13400F +RTX 3060 Ti sistemi alırsam bariz iyi midir? 12400F ve 6700XT'li sistemin eksileri ne olur? Farklı öneriler de olabilir. Marka takıntım yok uzun ömürlü ve kaliteli olması önemli. Şimdiden teşekkürler yardımcı olursanız sevinirim.

Alacağım linkler aşağıda.

Sağ olun hocam. Peki fiyat olarak makul mü o sistem, daha uyguna bulabilir miyim? Bir de o kasa ve Gigabyte anakart ortalama kullanımda işimi görür mü, özelleştirip bütçeyi aşmak istemiyorum ondan.

İşinizi görür fiyat olarak ortalama denilebilir ne çok yüksek ne çok fiyat performans yani normal satış fiyatı var sistemin isteğinize göre özelleştirilip alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı