i5-12400F için sıvı veya kule tipi soğutucu önerisi

penk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX3060 12gb

i5 12400f

8*2 3200mhz

550w psu

165hz 1ms
Arkadaşlar, kasam 120-240mm sıvı soğutucu desteğiyle geliyor. Kule tipi ve sıvı soğutucu arasında kaldım, eğer herhangi bir marka veya model öneriniz varsa sevinirim.

Arkadaşlar, kasam 120-240mm sıvı soğutucu desteğiyle geliyor. Kule tipi ve sıvı soğutucu arasında kaldım, eğer herhangi bir marka veya model öneriniz varsa sevinirim.
Bu model idealdir.

i3 12100f için de iyi midir bu?
Evet.
Bu da ışıklısı. Bu arada 12400F'e stok bile yetiyor genelde.

Evet.
Bu da ışıklısı. Bu arada 12400F'e stok bile yetiyor genelde.
Evet, şu anda stok fanı 70-75'i maksimum görüyor, ancak stokların ömrü çok uzun değil. Önerileriniz için teşekkürler.

Hocam ben sıvı soğutucu aldım ve en zorlayıcı oyunda bile (oda 30 dereceyken) işlemci 55 dereceyi geçmiyor. Prime95 testi yaparsam (aynı koşullarda) 63 derecenin üzerine çıkmıyor. Görünüş ve ses açısından sıvı soğutucu tercih edilebilir. Tabii ki bütçeniz de çok önemli bu konuda. Ben hem bütçem yetiyor hem de montaj ile uğraşmak istemiyorum diye sıvı soğutucu aldım. Görünüşü de önemli, şahsen bana kötü geliyordu kule tipi. Eğer "kule tipi soğutuyorsa alayım" derseniz direkt alın geçin. Kule tipi ile 12400f yine ısınmaz, kalan paraya da farklı şeyler yaparsınız belki. Tercih tamamen sizin.

Evet, şu anda stok fanı 70-75'i maksimum görüyor, ancak stokların ömrü çok uzun değil. Önerileriniz için teşekkürler.
Ömür derken? 10 yıllık stok fanda çalışıyor. Macun bakımlarını yapmalısınız sadece. 70-75 ise bayağı iyi. Değiştirmenize gerek yok ama illa bir şey alacaksanız X 120 güzeldir.

Geri
Yukarı