i5 12400F için termal macun önerisi

• Konuyu başlatan Tab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 919

Tab

Picopat
Merhaba, 6 ay önce sistemi topladım.
i5 12400F işlemci + ID-Cooling SE 214 XT soğutucu kullanıyorum. Soğutucu ile birlikte gelen macunu kullanmıştım. Macunu değiştirmem gerekiyor diye düşünüyorum. Hangi macunu önerirsiniz?
Cool Master ve Artics markaları çok öneriliyor. Bir arkadaşta en iyisi Thermal Grizzly Kryonaut demişti. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

i5 12400F işlemci + ID-Cooling SE 214 XT soğutucu kullanıyorum. Soğutucu ile birlikte gelen macunu kullanmıştım. Macunu değiştirmem gerekiyor diye düşünüyorum. Hangi macunu önerirsiniz?
Cool Master ve Artics markaları çok öneriliyor. Bir arkadaşta en iyisi Thermal Grizzly Kryonaut demişti. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.
MX4 kullanabilirsiniz.

Hocam nasıl anladınız macun degiştirmen gerektiğini? Sıcaklık mı yükseliyor?

Hocam nasıl anladınız macun degiştirmen gerektiğini? Sıcaklık mı yükseliyor?
İlk kaliteli pc deneyimim olduğu için, 6 ayda bir macun değişimi gerekir diyenler de çoğunlukta olunca değiştirmeliyim diye düşündüm. Ayrıca aylık toz temizlemesi yapmadığımda oyunlarda fazla ısınıyor. Isı kaynağı işlemci mi ekran kartı mı bilmiyorum. Asus tuf Rtx 3060 ekran kartı kullanıyorum

MX-6 ile MX-4 arasında o fiyat farkını verecek bir performans farkı yok. MX-4 işini rahat rahat görür.
Çok ciddi fiyat farkı yok. Yüksek performanslı diye geçiyor. Eğer gerçekten kalite farkı varsa onu almalıyım sanırım.

Son düzenleme:
MX-6 ile MX-4 arasında o fiyat farkını verecek bir performans farkı yok. MX-4 işini rahat rahat görür.
Performans farkı var ikisine de kullandım. Youtube'daki videolara bakmayın arasında ekran kartında en az 5 derece var aralarında. Corsair ile 10 derece var. Mx-6 ile 4 arasında fark yok Arctic de boşa çıkardı yani öyle mi? Ayrıca 6'nın ömrü daha uzun ve pump out olma ihtimali çok düşük. Her açıdan parasını hak eden 4'ten çok daha kaliteli bir macun.

Geri
Yukarı