i5 12400F RTX 4060 sistemde Valorant oynarken veya kapatırken sistem donuyor

huseyinsavc0

Femtopat
Daha fazla  
Valorant oynarken seçim ekranında ya da oyunun kapatıp masaüstüne döndüğümde bilgisayarım Valorant'ta takılı kalıp donuyor CTRL+alt+del alt+F4 komutları çalışmıyor bilgisayarım mı bozuk diye düşünüyorum ama diğer hiçbir oyunda olmuyor. Sürekli güç düğmesinden kapatmak zorunda kaldığım için de bilgisayar zarar görür diye Valorant açmaya korkuyorum. Nasıl düzeltebilirim acaba?

i5 12400F.
ASUS 4060.
16 GB RAM.
Windows 11.

SSD de bir problem olabilir çünku yükleme ekranı diyorsun. PSU'da da problem olabilir ama baska oyunlarda bir şey olmadığı için şüphelenmiyorum PSU'dan. RAM'leri stres testine sok, bir de SSD'yi iyice bir araştır bakalım problemli bir SSD mi?

Game booster 650W 80+ PC hakkında çok bilgim yok SSD yeni üretim mi bilmiyorum ama İtopya'dan yaklaşık 1 ay önce aldım tüm sistemi.

OCCT'den PSU testine sok, sorun PSU'dan kaynaklı duruyor.

SSD de bir problem olabilir çünku yükleme ekranı diyorsun. PSU'da da problem olabilir ama baska oyunlarda bir şey olmadığı için şüphelenmiyorum PSU'dan. RAM'leri stres testine sok, bir de SSD'yi iyice bir araştır bakalım problemli bir SSD mi?

SSD'de problem olsa, masaüstünde gezerken bostayken bile sıkıntı yapar. Sorun ya PSU'ya ekran kartı kaynaklı :)

OCCT'den PSU testine sok, sorun PSU'dan kaynaklı duruyor.

SSD'de problem olsa, masaüstünde gezerken bostayken bile sıkıntı yapar. Sorun ya PSU'ya ekran kartı kaynaklı :)

Hocam gözümü korkutmayın 🥹, bir de kaçırdığınız bir nokta var galiba, sadece Valorant oynarken oluyor CS2, GTA 5, FC24 oynuyorum. Onlarda tek bir kasma donma FPS düşmesi olmuyor.

Hocam gözümü korkutmayın 🥹, bir de kaçırdığınız bir nokta var galiba, sadece Valorant oynarken oluyor CS2, GTA 5, FC24 oynuyorum. Onlarda tek bir kasma donma FPS düşmesi olmuyor.
Oyun kaynaklı da olabilir, net bir karar vermek icin test yapman gerekiyor :) Korkmana gerek yok, olagan seyler bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı