i5 12400F sistem daha düşük sistemlere kıyasla daha az FPS veriyor

umutztrk

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar PC'mi 1 yıl oldu alalı ve diğer arkadaşlarımda olan PC'ler arasında en az FPS ve oyun perfoormansı alan benim. Onlarla PC parçlarımın çoğu eş değer hatta daha düşük olanlar bile benden fazla FPS alıyorlar. Bu sorunu nasıl giderebilirim? Şimdi size PC bileşenlerimi paylaşıyorum.
i5 12400F işlemcim.
MSI H610 bomber anakart.
Kıngton Fury Beast 3200 MHz (2x8) RAM.
Gigabyte Eagle 3060 12g ekran kartı.
Samsung 980 Pro 1TB 7420 mgh okuma hızı M.2 SSD.
Cougar 2 fanlı bir sıvı soğut.
Frisby FC-8935G 650W Power supply
Ve en basit oyundan örnek vermem gerekirse Valorant'ta 300 FPS'yi zorla görüyorum.
Arkadaşımla laptop olmasına rağmen ve işlemcisi benden düşük hatta ekran kartı 3050 olmasına rağmen benden fazla alıyor.

Valorant tarzı oyunlarda alacağın FPS'i işlemci belirler yani RTX 3050 ya da 3060 olması bir şey değiştirmez. Eğer alman gerekenden daha az FPS aldığını düşünüyorsan işlemci frekansını ve sıcaklığını MSI Afterburner kullanarak kontrol et. Eğer olması gerektiği gibiyse bilgisayar boşta dururken Görev Yöneticisi'ni açıp arkada işlemciyi fazla kullanan uygulama var mı diye kontrol et. Son olarak CPU-Z programını indirip Memory kısmından channel yazan yerde "Dual" ya da 2X" yazdığından emin ol.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alman gerek FPS değeri ise bu şekilde, FPS'i arkadaşlarınla karşılaştıracağına benzer bir sistemle karşılaştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı