i5-12400F sistem nasıldır?

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ikinci el bir sistem buldum. Şu an yine laptoptan bunalmış durumdayım, satıp ortalama bir sistem alacağım elime biraz artacak şekilde.
4050'li laptopu 26 bine satıyorum almak istediğim sistemin özellikleri bu.

İşlemci: Intel Core i5-12400F 2.5GHz 18MB önbellek 12 çekirdek 1700 10nm işlemci.
Anakart: ASUS Prime B660-Plus D4 Intel B660 soket 1700 DDR4 5066MHz (OC) M.2 anakart.
Ekran kartı: ASUS Radeon TUF RX 6800 Gaming OC 16 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM: Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3200 MHz CL16 RAM.
SSD: WD SN570 500GB Blue GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB okuma / 2300 MB yazma.
kasa: Cooler Master Masterbox TD500 mesh ARGB MWE 650W 80+ Bronze mid Tower Gaming kasa.

Technopat-TN3 sistem olarak almış arkadaş, fiyat olarak ederi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming'gen üzerinde muadil bir sistem: EPIC-6800 / INTEL I5-12400F / MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1 16GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Ancak Gaming'gen piyasaya göre bir tık daha ucuz olması ile bilinir. Diğer platformlarda 29 bandında görmüştüm. Çok yok zaten 30k aşağısında.
Attığınız sistemi ise sıfır parça parça toplayınca 38k çıkıyor. Ekran kartı bunun 22k'sını oluşturuyor. Attığım MSI'lı sistemdeki ekran kartı fiyatı ise 15k. Buna göre hesaplayınca iki sistemde aşağı yukarı aynı oluyor. Yani sıfır piyasa fiyatları ekran kartı hariç aralarında 2 bin lira fark oluyor bu da stok durumlarından vb kaynaklanıyordur ya da gaming.gen'in uygun olmasındandır.

Şimdi kontrol ettim MSI fiyatı 17K olarak güncellenmiş. Bu durumda diğerinin ekran kartsız fiyatı 10.5k olurken sizin sistemin 16k oluyor. Aradaki 5K fiyat farkı dediğim gibi sizin attığınız sistemin kaliteli parçalarından ya da stok durumlarından olabilir.

Gaming'gen üzerinde muadil bir sistem: EPIC-6800 / INTEL I5-12400F / MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1 16GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Ancak Gaming'gen piyasaya göre bir tık daha ucuz olması ile bilinir. Diğer platformlarda 29 bandında görmüştüm. Çok yok zaten 30k aşağısında.
Attığınız sistemi ise sıfır parça parça toplayınca 38k çıkıyor. Ekran kartı bunun 22K'sını oluşturuyor. Attığım MSI'lı sistemdeki ekran kartı fiyatı ise 15k. Buna göre hesaplayınca iki sistemde aşağı yukarı aynı oluyor. Yani sıfır piyasa fiyatları ekran kartı hariç aralarında 2 bin lira fark oluyor bu da stok durumlarından vb kaynaklanıyordur ya da gaming.gen'in uygun olmasındandır.

Şimdi kontrol ettim MSI fiyatı 17k olarak güncellenmiş. Bu durumda diğerinin ekran kartsız fiyatı 10.5k olurken sizin sistemin 16k oluyor. Aradaki 5K fiyat farkı dediğim gibi sizin attığınız sistemin kaliteli parçalarından ya da stok durumlarından olabilir.

Sistem güzele benziyor peki 1080p üzerinde kullansam ekran kartına yazık etmiş olur muyum?
Ona göre yanına hemen 2K bir ekran çekebilirim.

Online FPS oyunları için 27 önermem hocam. Ama yine de isterseniz bakabilirim. Tam kullanım amacınız ne olacak?

Hocam şöyle 27 inç 1080p olunca onu rekabetçi oyunlarda kullanmayı düşünüyorum.
Yanına 2K Single oyunlar içinde bir ekran alayım diyorum 60 Hz olsa dahi yeterli olacaktır.

Online FPS oyunları için 27 önermem hocam. Ama yine de isterseniz bakabilirim. Tam kullanım amacınız ne olacak?

Hocam şu monitörü besleyebilir mi ekran kartı?

@yusufklncc hocam sistemi aldım bugün arkadaştan.
ASUS TUF A15 4050 serisi laptop verdim 16 GB RAM'li ve ekstra 1TB SSD'li halde
Bu sistemi artı 27 inç AOC marka monitörü ve üzerine 5bin gibi bir miktarda ödeme aldım nasıl bir takas olmuş sizce?
Ayrıca monitör olarak da
Şu monitörü almayı düşünüyorum önerir misiniz?

Son düzenleme:
Yani 4050'nin sıfırını 8GB 512GB olanını 29.5'a görmüştüm. İkinci elde. Biraz düşse de ssd ve ramle birlikte 31-32K olabilir. Söylediğin sistemin sıfırına 38K demiştik. Yani olmuş diyebilirim hocam. Çok derinine inmeden iyi bir takas olmuş. Ancak Monitör için yeni konu açın çok değişiyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı