i5 12400F sistem sürekli donuyor

Windows 10 Pro yoktu.

Önce Malwarebytes ile tarama yap temizle sonrasında Windows 10'da nasıl bilemiyorum ama Windows'ta bir özellik var CFG denetimi diye onu kapat güvenlik ve dosya ayarlarından olması lazım bu hem oyundaki FPS değerini 60tan 15e falan düşmesine sebep oluyordu hem de sistemi yavaslatiyordu denemende fayda var. Bendeki tüm sorunları çözdü ayrıyeten drop kekemelik yok oyunlarda ve sistemde açılımı buymuş

denetim akış koruması (CFG)​

Ben Windows 11 kullanıyordum ve aynı sorunu bende yaşıyordum. Oyun oynarken donma falan oluyordu. Ben format attım düzeldi ama bu senin bilgisayarının donanımına da bağlıymış. Zamanında çok araştırmıştım. İstersen sen de format atıp tekrar deneyebilirsin.

Ben Windows 11 kullanıyordum ve aynı sorunu bende yaşıyordum. Oyun oynarken donma falan oluyordu. Ben format attım düzeldi ama bu senin bilgisayarının donanımına da bağlıymış. Zamanında çok araştırmıştım. İstersen sen de format atıp tekrar deneyebilirsin.

Ben sorunu böyle çözdüm zaten şu an ekran kartını %98 oranında besliyor işlemci önceden 100FPS alırken dahi düşme takılma masaüstünde takılma yaşanıyordu vallahi gerçekten Windows 8'den sonra işin tadı kaçtı herkes sorun yaşamaya başladı acayip.

Geri
Yukarı