i5 12400F sisteme parça değişim önerisi

Pinkmannn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Mevcut bilgisayarımda RX 6700 XT Sapphire Nitro ekran kartı, işlemci Intel 12400F ve 16 GB RAM var. Bilgisayarımdan çok memnunum hiçbir sorunu yok fakat PC için harcayabilecegim 11 bin gibi bir bütçe var (benim cebimden çıkmayacak o yüzden yükseltmeye gerek yok tarzı şeyler yazmazsanız sevinirim). Genel olarak modelleme ile uğraşıyorum. İşlemciyi ve RAM'i yükseltmeyi düşünüyorum. Bu ikisinin toplamı 11 bin olacak şekilde yardımcı olur musunuz? Kararsız kaldım hangi modeli alacağım hakkında. Şöyle bir öneri de kabul ediyorum: mouse, klavye, RAM ve sıvı soğutma toplam 11 bin olabilir.

Ekran kartı ve işlemci uyumunuz fena değil. Fakat hem çok beğendiğim için hem de ekran kartınızla daha uyumlu olacağı için işlemci tarafında 5800x3D almanızı öneririm. Tabii bunu yaptığınızda anakartınızın da değişmesi gerekeceğinden 11 bine yapamazsınız ama biraz da ben koyarım derseniz öneririm (soğutucu da gerekecek).
Anakartım sabit kalsın derseniz ya 12700F ya da 13400F gibi bir işlemciye yükseltebilirsiniz.
RAM tarafı size kalmış ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yükseltin.
Sıvı soğutmaya ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. 12400F soğuk bir işlemci zaten.

Keşke böyle şeyler yazarken anakart modeliniside belirtseydiniz ona göre öneri yapsaydık şimdi boşa AMD önermeyelim AMD önerirsek bu sefer anakart ve işlemci masrafı sadece 11k tutar benim tavsiyem modelleme ile uğraşıyorsanız render gibi şeyler sizin için önemli RAM kesin yükseltin 32 GB çıkartabilirsiniz ek olarak işlemci olarak da i7 12700 Falan alabilirsiniz hem oyunlarda 8-10 FPS artış hem de render sürelerinde hızlanma yaşarsınız.

Keşke böyle şeyler yazarken anakart modeliniside belirtseydiniz ona göre öneri yapsaydık şimdi boşa AMD önermeyelim AMD önerirsek bu sefer anakart ve işlemci masrafı sadece 11k tutar benim tavsiyem modelleme ile uğraşıyorsanız render gibi şeyler sizin için önemli RAM kesin yükseltin 32 GB çıkartabilirsiniz ek olarak işlemci olarak da i7 12700 Falan alabilirsiniz hem oyunlarda 8-10 FPS artış hem de render sürelerinde hızlanma yaşarsınız.

Anakartım Gigabyte B660M. RAM'i büyük ihtimalle değiştireceğim 8 gerçekten yetersiz kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı