i5 12400F sisteme yükseltme tavsiyesi

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Merhaba, sistemi yükseltme yapma gibi bir planım var. Sizce anakartı DDR5 B serisiyle değiştirip RAM'leri ise 32 GB DDR5'e geçirsem mantıklı bir yükseltmeye yapmış olur muyum? Parça ve fikir önerilerinizi bekliyorum.
Screenshot_20240204_151635_Steam.jpg

Frekansı yüksek ve CL'si düşük RAM'lere geçmediğin sürece olmaz, 5200 CL40 RAM alır takarsan hiçbir fark hisstemezsin sadece ileride DDR5 yeni bir sistem topladığında İDARELİK bir RAM'in olur.

32 GB RAM tavsiye ederim arada fark hissedersin. Ben 2666MHz 16 GB'dan 3600MHz 32 GB RAM'e geçtim neredeyse %25 fark etti. Ayrıca Rust oynuyordum RAM yetmiyordu. 21GB RAM kullanımı görmüşlüğüm var.

Merhaba, sistemi yükseltme yapma gibi bir planım var. Sizce anakartı DDR5 b serisiyle değiştirip RAM'leri ise 32 GB DDR5'e geçirsem mantıklı bir yükseltmeye yapmış olur muyum? Parça ve fikir önerilerinizi bekliyorum.
Eki Görüntüle 2106992

B serisinden ziyade para varsa Z serisi + yüksek Frekans'lı düşük CL'li bir 32 GB kit ile ileridede i7 k serisi bir işlemciyle çok rahat 5-6 seneyi devirirsin. B serisi biraz yatırım açısından pişman eder ama Z serisi olursa Overclock'ta yaparak bayağı götürürsün o soketi. Buna kararı bence Intel'in yeni işlemcileri gelince karar verin 2-1.8 nm olacak galiba bayağı fark eder bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı