i5 12400F vs R5 5600X sistem

phycan

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki hangi sistem daha iyi? İkisinde de bazı özelleştirmeler yapacağım. Sizce easter EG1 olan sistemin anakartını değiştireyim mi?

Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki hangi sistem daha iyi? İkisinde de bazı özelleştirmeler yapacağım. Sizce easter EG1 olan sistemin anakartını değiştireyim mi?
AMD tercih etmenizi öneririm.

Asus olan kasa arkasında tek fan ile geliyor haberiniz olsun. Arkadaşımda var çünkü. Anakartı iyi değil, testlerde fena throttle yaptıran bir model. Çoğu şey kısılmış. Stok soğutucu ile 5600X kullanmak, tek fanlı bir kasada işlemcinin direkt throttle yapması demek zaten. Soğutucu almanız gerekecek. Öte yandan 6700XT daha iyi bir ekran kartı ve PSU'su iyi bir giriş seviyesi modeli. Bunları bilerek alın.

12400F için de benzer bir senaryo geçerli olabilir. Hazır sistemler böyle.

ASUS olan kasa arkasında tek fan ile geliyor haberiniz olsun. Arkadaşımda var çünkü. Anakartı iyi değil, testlerde fena throttle yaptıran bir model. Çoğu şey kısılmış. Stok soğutucu ile 5600X kullanmak, tek fanlı bir kasada işlemcinin direkt throttle yapması demek zaten. Soğutucu almanız gerekecek. Öte yandan 6700XT daha iyi bir ekran kartı ve PSU'su iyi bir giriş seviyesi modeli. Bunları bilerek alın.

12400F için de benzer bir senaryo geçerli olabilir. Hazır sistemler böyle.

Merhaba ilave olarak bir iki tane ek fan almayı düşünüyorum. Anakart olarak ASUS'un Pro B550M ile olanı değiştireceğim. PSU'yu ileriki zamanlarda yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce bu şekilde yine de alınır mı?

Merhaba ilave olarak bir iki tane ek fan almayı düşünüyorum. Anakart olarak ASUS'un Pro B550M ile olanı değiştireceğim. PSU'yu ileriki zamanlarda yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce bu şekilde yine de alınır mı?

Bu dediklerinizi yapacaksanız evet alınır. Bir sistem alırken ne kadar ekmek o kadar köfte. Unutmayın. Yatırım yapacaksınız yani şu an ucuzunu alsanız bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı