i5 12400K ikinci el işlemci satın alınır mı?

• Konuyu başlatan Üye 247830
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 191
Ü

Üye 247830

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
İkinci el işlemci almam gerekiyor. Bir tane i5-12600K buldum. Ürün fotoğrafını koymamış satıcı fiyatı 6.750
İlanda kutusu var demiş ama sonradan, "sizin için önemliyse kutusunu bulamıyorum bilginiz olsun" şeklinde mesaj yazmış. Şimdi telefonda konuştum Vatan Bilgisayar'dan almıştım kutusu yok garantisi de muhtemelen bitti dedi. Gidip cihazıma takıp benchmark testleri yapacağım. Tahmin etmiyorum ama olmaz olmaz acaba gerçekte i5-12600K olmayan ama operasyon çekilmiş bir işlemci olma ihtimali nedir? Bu sitede bununla ilgili bir haber okumuştum. Böyle bir dolandırıcılık yöntemi falan var mı? Bu arada satıcı güvenilir birine benziyor.

Not: Başlığı düzeltir misiniz? 12600K olacaktı.

Hocam onun yerine 13400F Satın alın 0. boşuna 2. El ürüne niye para veriyosunuz hemde aynı performans.

Performans karşılaştırma testleri var mı acaba? Bir bakacağım tavsiyenize.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans olarak bariz bir şekilde 12600k daha iyi tabi ayrıca rahatça oc de yapılabilir fakat garantisi bitmiş bir ürün satıcının dedikleri tuhaf riske girmeye değer mi bilemedim :)
Arada abartılacak kadar fark yok be hocam. 2. El 12600k almak yerine 13400f daha mantıklı. Çok istiyorsa 13500'de alınır.

Geri
Yukarı