i5 12600K sistem toplama, büyü kasa önerisi

Anakron

Hectopat
Herkese merhaba, arkadaşlar forumda cok aktif degilim bir yanlisimiz olursa simdiden affola.

Yurt dışına ciktim birkac haftadir Kanada dayim cikmisken de hazir bir sisteme konmak yerine hem eskiden beri icimde olan sifirdan sistem kurma istegimi bastirmak hem de çok da bilgili olmadigim bu alanda bilgi sahibi olmak icin bir firsat olarak gordum ve sistem toplamaya başladım.

Parcalarin bircogu buranin buyuk teknoloji firmalarindan temin ettim (Amazon, Newegg, Best Buy, canada computur ) vs sonrasinda buyuk bir heyacanla baslayan sevkimin henuz ilk saniyelerinde anakartimi kasama koyduktan sonra elimde kalan sivi sogutmamla bakisarak lan ben bunu nasıl sigdiracağım aniyla beraber bazi seylerin yolunda gitmeyecegini anladim.

Bilesenlerim ektedir:

Islemci: Intel Core i5-12600K 3.7 GHz 10-Core Processor.

Sivi sogutma: Thermalright frozen magic 360 66.17 CFM Liquid CPU cooler.

Anakart: MSI Pro Z690-P DDR4 ATX LGA1700 motherboard.

RAM: Patriot Viper Elite II 32 GB (2 X 16 GB) DDR4-3600 CL20 Memory.

Depolama: Samsung 980 Pro heatsink M.2 2280 1TB PCI-Express 4.0 X4 v6(12XL) V-NAND 3bit mlc ınternal Solid state Drive (SSD) MZ-V8P1t0cw. A perfect fits for PS5/PC

Ekran karti: Gigabyte eagle OC GeForce RTX 4060 8 GB video Card.

Kasa: Dıypc ıdx6 ATX mid Tower case (Allah belasini vermesin )

Guc kaynagi: Thermaltake Smart 700W 80+ certified ATX Power Supply.

Monitor: Acer EI322QUR pbmiippx 31.5" 2560 X 1440 165 Hz Curved monitor.

Klavye: Rk royal kludge RK61.

Mouse: SteelSeries Rival 3 Wireless Gaming mouse.

Hemen sunu neden yapmadin bu niye böyle diyecek abilerim olacaktir onlarin tavsiyesi basim ustune fakat dedigim gibi kendi basina okuyup ederek bir sistem dizmeye calistim.

Cok uzun oldu kusura bakmayin hemen asil konuya geceyim, tum bilesenlerle birlikte çok da pahaliya kacmayacak bir kasa dizmek istedim, kafamda kasa olculeriyle ilgili soru isaretleri vardi tabii ama lanet olsun ki bu ulkede de gecerli olan lanet olasi inc FT gibi kavramlar sağ olsun bu isi biraz goz karari biraz da sosyal medyada bu parca ile bu parca uygun mudur tarzi sitelerden aldigim bir kararla sipariş verdim. Fakat gel gelelim her ne kadar anakarti takmayi becermis olsam da sivi sogutmayi degil takmak kasaya sokarken bile zorlandigimi fark ettim ve bana kalan kaybettigim 25 dolarlik kargo ucreti ile beraber tekrar kargolamak oldu.

Buradan siz degerli arkadaslarimdan ricamdir.
Varsa sistem icin su daha uygun olur vs. tarzi oneriler ve de ATX Full Tower gibi buyuk fiyati makul bir kasa onerisi.

Dipnot: 1 CAD = 20 TL olarak dusunebilirsiniz.
Parcalarin hepsi yeni iade ve degiseme yollayabilirim fakat ozellikle Intel islemcim ( 250 CAD ) uyguna geldi o yuzden Intel tabanli bir anakart aldim.
Ekran karti icinde 4000 serisi bir kart istememe karsin bütçem 4060'dan fazlasina müsaade etmiyor zira 4060 vergiler dahil (4050 CAD ) bulabiliyorken 4060 Ti'lar ( 600 CAD )den asagi inmiyor pek. 3070 Ti'larda ayni sekilde 600'lerden inmeyince bize dusen 4060 oldu.

1 CAD = 20 TL olarak dusunebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı