i5 12600K sisteme ekran kartı seçimi

Bütçe
15000-20000

semihk53

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir ekran kartı piyasasına bakıyorum fakat aklım sürekli karışıyor. Hikaye temalı oyunları daha çok seviyorum. Online oyun hayatımda çok az oynadım. Oyunları bir anlamda kafa dağıtmak ve hafif de olsa eğlenmek amaçlı oynuyorum. Konuya dönmek istiyorum ve öncelik olarak şu anki sistemimi açıklayarak devam etmek istiyorum.

i5 12600K işlemcim.
MSI H610M-E DDR4 anakart.
8x2 16 GB DDR4 RAM.
Intel Arc A750 ekran kartım.
600W güç kaynağım.
1 TB M.2 SSD.
DeepCool LE520 sıvı soğutucu.
MSI MPG Gungnir 110r beyaz kasa.
MSI G2412 170Hz IPS monitör.

Aklımda RTX 4070 Super modeli vardı, fakat fahiş bir fiyattan çıktığı için biraz soğudum diyebilirim. AMD tarafına pek sıcak bakmıyorum. Nedenini NVIDIA tarafında olan Frame Generation özelliği yüzünden. Hikaye temalı oyunlar oynayacağım için yüksek grafik ve yüksek FPS sayesinde oyun zevkimi bu sayede arttıracağını düşünüyorum.

Konuya dönmek gerekirse hangi ekran kartı modelini almalıyım ve neden? Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Merhaba. Uzun süredir ekran kartı piyasasına bakıyorum fakat aklım sürekli karışıyor. Hikaye temalı oyunları daha çok seviyorum. Online oyun hayatımda çok az oynadım. Oyunları bir anlamda kafa dağıtmak ve hafif de olsa eğlenmek amaçlı oynuyorum. Konuya dönmek istiyorum ve öncelik olarak şu anki sistemimi açıklayarak devam etmek istiyorum.

i5 12600K işlemcim.
MSI H610M-E DDR4 anakart.
8x2 16 GB DDR4 RAM.
Intel Arc A750 ekran kartım.
600W güç kaynağım.
1 TB M.2 SSD.
DeepCool LE520 sıvı soğutucu.
MSI MPG Gungnir 110r beyaz kasa.
MSI G2412 170Hz IPS monitör.

Aklımda RTX 4070 Super modeli vardı, fakat fahiş bir fiyattan çıktığı için biraz soğudum diyebilirim. AMD tarafına pek sıcak bakmıyorum. Nedenini NVIDIA tarafında olan Frame Generation özelliği yüzünden. Hikaye temalı oyunlar oynayacağım için yüksek grafik ve yüksek FPS sayesinde oyun zevkimi bu sayede arttıracağını düşünüyorum.

Konuya dönmek gerekirse hangi ekran kartı modelini almalıyım ve neden? Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
Frame Generation'ı kullanmak için yeni bir yazılım bulunuyor. DLSS 3'tü yanlış hatırlamıyorsam, AMD kartlar ile de kullanılabiliyor.

Sıfır istiyorsanız 24K civarlarında satan yerler vardı 4070 Super'i hala varsa bütçenizi aşıyor biraz ama çıkabiliyorsanız alınabilir.

21 küsüre 4070 bulunuyor. Gayet yeterli 1440p için. Amd tarafında da 7800XT olabilir ray tracing beklentiniz yüksek değilse.

Sıfır düşünüyorum eğer indirimli ürünler varsa buradan paylaşırsanız sevinirim, kredi kartıyla taksitle alabilirim.

Sıfır istiyorsanız 24K civarlarında satan yerler vardı 4070 Super'i hala varsa bütçenizi aşıyor biraz ama çıkabiliyorsanız alınabilir.

Aradaki fiyat farkına değer mi sizce gerek yazılımsal olarak bir farklılık yaratır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240119_140631.jpg
    Screenshot_20240119_140631.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_20240119_140642.jpg
    Screenshot_20240119_140642.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Sıfır düşünüyorum eğer indirimli ürünler varsa buradan paylaşırsanız sevinirim, kredi kartıyla taksitle alabilirim.

Aradaki fiyat farkına değer mi sizce gerek yazılımsal olarak bir farklılık yaratır mı?

Yok 4070 Super'in olması gereken fiyat 24K civarı daha fazlası satıcıların halt yemesi.

Bulduğun kartın fiyatını biraz daha uygun.

Bulduğun kartın fiyatını biraz daha uygun.

4070 Ti superin çıkmasını bekleyeceğim bir ihtimal fiyat düşer diye. Ama bu Ventus modellerinde ısınma problemi var diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum

Geri
Yukarı