i5 12600K sisteme PSU önerisi

4Spinoza

Kilopat
Merhabalar i5 12600K ve 3060 ekran kartı ile kullanmak için bir güç kaynağı satın alacağım ancak bu güç kaynakları arasındaki fiyat farklarının nedenini anlayamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar beni bir aydınlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sorum daha ziyade bu fiyat farkının gerçek nedeni nedir? Tek sebebi marka olamaz, hangisini almak daha mantıklı olur ve nedeni nedir bunu öğrenmek istiyorum.

Gigabyte PSU'larda sorunlu olma olasılığı yüksek sanırım. Araştırırsan yabancı kaynaklarda bulabilirsin. Corsair, EVGA, FSP, ASUS bu tip markalardan almanı öneririm. Üstteki Gigabyte marka PSU geçtiğimiz yaz 499 TL'ye düştü İtopya'da stoklar duruyordu alan olmadı pek.

Benim sorum daha ziyade bu fiyat farkının gerçek nedeni nedir? Tek sebebi marka olamaz, hangisini almak daha mantıklı olur ve nedeni nedir bunu öğrenmek istiyorum.
Bunlardan hicbri alınmaz pahalı olmasının sebebide tek siteden bakmanız olabilir ya da ülkede çok fazla stoğu olmadığı içindir..Evga daha kaliteli olsa bile o parayı haketmiyor.Başka konu açarsanız fiyatlara hakim olan biri önerebilir bütçenize göre.
O sisteme iyi bir 550watta yeter ama ben ileriye dönük olsun diye
phanteks pg650watt 1000 lira
Xpg core reactor 650watt 1200 lira
High power super gd750watt 1300 lira
Xpg pylon 750watt 1200 lira
core reactor 750watt 1600 lira önerebilirim.

Buradaki en alınır olanlar EVGA olanlar, tam bütçe ne kadar?

Yeni konular

Geri
Yukarı