i5 13500 sisteme ekran kartı, monitör ve kasa önerisi

Kas gücü olarak tatmin eder de VRAM olarak sıkıntı hocam işte. DLSS 3.0 var bu çok güzel ama performans olarak şu an 3060-3060 Ti ile kafa kafaya gözüküyor. Ayrıca kart 8 GB VRAM ile geliyor dediğim gibi. Yani ben size bugün alın desem, yarın bir oyun çıkar VRAM'den dolayı ayarları fulleyemezsiniz sonra sorumlusu ben olmak istemiyorum. 1080p için kullanacaksınız 2 yıl idare eder gibi duruyor şu anki haliyle.

Hocam bu VRAM hakkında pek bilgim yok 8 GB VRAM olunca ne için kötü bu kart için.

Kas gücü olarak tatmin eder de VRAM olarak sıkıntı hocam işte. DLSS 3.0 var bu çok güzel ama performans olarak şu an 3060-3060 Ti ile kafa kafaya gözüküyor. Ayrıca kart 8 GB VRAM ile geliyor dediğim gibi. Yani ben size bugün alın desem, yarın bir oyun çıkar VRAM'den dolayı ayarları fulleyemezsiniz sonra sorumlusu ben olmak istemiyorum. 1080p için kullanacaksınız 2 yıl idare eder gibi duruyor şu anki haliyle.

Hocam bu arada sana güvenmemek gibi bir niyetim yok yanlış anlama biliyorsun ekonomi sıkıntılı Temmuz'da çıkacak diye galiba siz demiştiniz Temmuz'da kart güzel olacak ama fiyatı ne olacak hala belli değil günümüz ekonomisine göre.

Hocam size güvenmek istiyorum 16 GB VRAM bekleyeceğim kaç yıl idare eder beni 16 GB'lık VRAM.

Hocam bu VRAM hakkında pek bilgim yok 8 GB VRAM olunca ne için kötü bu kart için.

Hocam bu arada sana güvenmemek gibi bir niyetim yok yanlış anlama biliyorsun ekonomi sıkıntılı Temmuz'da çıkacak diye galiba siz demiştiniz Temmuz'da kart güzel olacak ama fiyatı ne olacak hala belli değil günümüz ekonomisine göre.

Son düzenleme:

Hocam size güvenmek istiyorum 16 GB VRAM bekleyeceğim kaç yıl idare eder beni 16 GB'lık VRAM.

4 yıl güncel oyunlarda rahat idare eder hocam. Tabii bunlar kağıt üstünde, önce 16 GB olan 4060 Ti'nin Benchmark ve performans testlerini görmemiz lazım yorum yapabilmek için. Çünkü şuan 4060 Ti 8 GB'nin performansı fiyatına göre rezalet. VRAM'de oyunlarda daha çok kaplama, grafik ayarı vs acmaniza yarıyor hocam. Şuan güncel bazı oyunlar VRAM'i tabiri caizse su gibi iciyor. Bu yüzden kartın gücü yetse bile ayar kısmak durumunda kalıyorsunuz.

4 yıl güncel oyunlarda rahat idare eder hocam. Tabii bunlar kağıt üstünde, önce 16 GB olan 4060 Ti'nin benchmark ve performans testlerini görmemiz lazım yorum yapabilmek için. Çünkü şu an 4060 Ti 8 GB'nin performansı fiyatına göre rezalet. VRAM'de oyunlarda daha çok kaplama, grafik ayarı vs acmaniza yarıyor hocam. Şu an güncel bazı oyunlar VRAM'i tabiri caizse su gibi iciyor. Bu yüzden kartın gücü yetse bile ayar kısmak durumunda kalıyorsunuz.

Anlıyorum hocam sağ olun fiyat beklentiniz nedir?

Anlıyorum hocam sağ olun fiyat beklentiniz nedir?

Hocam NVIDIA tarafından MSRP fiyatı 12.500 TL gözüküyor suanlik ama tahminimce yine bi 15K civarında çıkar diye düşünüyorum. Tabii ön sipariş veya lansmana özel fiyattan alabilirseniz bir ihtimal MSRP fiyatından alma şansınız olabilir. Ama Temmuz'a kurun bu şekilde kalmayacagindan eminim, şuan hissedilen kur zaten 23-24 TL ve zor bela baskılıyorlar. Temmuz'da kur 27-28 TL seviyesine cikabilir. Bir de malumunuz bizim Türk satıcılarımız kâr payini yüksek tutmayı sever, o yüzden saçma fiyatlarla karşılaşmamız muhtemel.

Geri
Yukarı