i5 13600KF ile RTX 3070 darboğaz yapar mı?

DDR5 bir sistem dizmeye bakın.

İşlemci ve grafik kartınız olduğuna ve diğer bileşenler hariç bu parayı gözden çıkardığınıza göre alacağınız 3 parça var.

Z690 bir anakart veya Z790 anakart.
1x16 RAM veya 2x16 = 32 GB RAM alın.
750W veya üstü bir PSU alın.

Burada önemli olan sizin ihtiyaçlarınıza karşılık veren anakartı ve ona uyumlu RAM'leri seçmek. Anakartı seçerken tüm ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Kasanızda yapacağınız fan eklemeleri gibi şeylerin yanında, Wi-Fi ihtiyacınız var mı, kaç tane M.2 kullanacaksınız gibi şeylere tam karşılık verebilsin. Sonrasında bu anakartla sorunsuz çalışan RAM'lere bakın ve ona göre alın.

Z690 bir anakart veya Z790 bu anakart 12. nesil işlemci destekliyor benim istediğim işlemci 13. nesil anakart uymuyor ne yazık ki bir de yorumlarında bazı kişiler 6000MHz de BIOS hatası aldıklarını dile getirmiş.

3x8 = 24 GB RAM'in yetrli olduğunu düşünüyorum.

Anakart ve SSD yükseltin:

Hazır sistem almak istemiyorum dostum sağ ol.

Z690 bir anakart veya Z790 bu anakart 12. nesil işlemci destekliyor benim istediğim işlemci 13. nesil anakart uymuyor ne yazık ki bir de yorumlarında bazı kişiler 6000MHz de BIOS hatası aldıklarını dile getirmiş.

3x8 = 24 GB RAM'in yetrli olduğunu düşünüyorum.

Hazır sistem almak istemiyorum dostum sağ ol.
z690'a 14 nesil işlemci de takarsın. Önemli olan güncel bios kullanmak. Aynı soket tipine sahip işlemciler.

3x8 yapmanın bir mantığı yok. Eğer ddr5 bir platform kullacaksanız 2x16 veya 1x16 yapmak en mantıklısı. 6000 mhz değil 5400-5600 mhz kullanırsınız. Sorun olmaz. DDR5 platformlarda hala ram oc işleri düzgün çalışmıyor. Ben ramleri oc edeceğim diyorsanız DDR4 bir platform üzerinden gidebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı