i5-2310 sistem geliştirme

Berker132

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Benim elimde 1800 TL bir bütçe var ve bilgisayarımda, i5-2310 işlemci, 6 GB RAM, GTX 750 Ti ekran kartı ve çok eski bir anakart var.

Ben bu sistemi geleceğe yatırım yapmak amacı ile geliştirmek istiyorum ve bu amaçla MSI Z170A TOMAHAWK Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600Mhz(O.C.)HDMI USB 3.1 Anakart bu anakartı, Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci bu işlemciyi ve GSKILL 8GB RipjawsV Metalik Gri DDR4 2800MHz CL15 1.25V Single Ram bu RAM'i almak istiyorum. Ama sorularım var. Öncelikle şunu açıklayayım RAM'i gelecekte arttıracağım bir tane daha 8 GB alacağım ve bütçeme bu RAM uygun oluyor.

RAM yüzünden sıkıntı yaşar mıyım onu bilemiyorum cevabını öğrenmek istediğim sorulardan birisi bu.

İkincisi bu sistemi GTX 750 Ti ile kaç yıl götürürüm?İlerde GTX 750 Ti ekran kartını satıp GTX1050ti almayı düşünüyorum. Üçüncü olarak işlemciye ek olarak işlemci soğutucusu almak zorundamıyım hali hazırda kutudan çıkan soğutucu bana yeterli olmaz mı? Overclock yapmak gibi bir planımda yok ama yeterli olmazsa önerebileceğiniz fiyat performans soğutucusu var mı? Son olarak da bu işlemci ve anakart beni kaç sene götürür? Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6500 işlemcisine Z serisi Anakart almana gerek yok. 8 GB RAM şuan için yeterli. Anakartı daha ucuz modeller olan H170 ve B150 modelleriyle değiştir. Ekran kartı şuanlık işini görür. İlerde üst düzey bir karta geçiş yap, bu kart GTX 1050 Tİ olmasın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı