i5 2310 ve HD 6850 sistem takılma sorunu

onur94ank

Decapat
Özet okumak istemeyen olursa: Bilgisayar oyunlarda CPU kullanıyor GPU Kullanmıyor. Boşta iken CPU sıcaklığı, 90 derece üstünde ama fan metalı buz gibi yanlış ölçüyor. aşağıda video ve resimler var.
VİDEO 1
VİDEO2
RESİM1
resim2
resim3

Selam arkadaşlar bir hata yapıp yeni ekran kartı alayım dedim 900TL zarara girdim. Konuya gelelim
şimdi benim eski sistemim:
XFX HD 6850 Black edition
i5 2310 2.9Ghz işlemci
8GB RAM
FOXCONN 1155 anakart.
Şimdi bu sistem ile CS:GO'da 200 ortalama FPS alırken ben bu Youtube'de dolaşan RX460'lerden alayım dedim aldım geldi.
Bunu Foxconn anakartıma takacaktım fakat nedense neler yapsakta görüntü gelmedi bende mahalle bilgisayarcısına adım attım bana INTEL CHIPSET 1155 PİN H61 FEL-U denen kartı sattı. Tabii bunu da bir güzel iteledi 325TL'ye ve 100TL'yi de XFX ekran kartına saydı neyse güncel sistem bu:
RX460 OEM
i52310 2.9Ghz işlemci
H61fel-u anakart
8GB RAM
Şimdi bu sistem ile tekrardan CS:GO girdiğimde ne göreyim. FPS 35 40 low ayarlarda en yüksek aliyorum 35 40 yine sürekli takılmalar kasmalar farklı oyunda denedim. The Witcher 3 full ayar denedim 35 40 FPS veriyor lowda 60 70 ama takılmıyor kasmıyor. Farm Similator 19 Full ayarda kasmıyor. Başka oyun deneyim dedim LFS indirdim o dandik oyunda bile kasmalar takılmalar sonra bir test yaptım oyunlarda ekran kartını %5 %0 kullanıyor işlemci sürekli %50 %100 arasında. Ve bilgisayar boşta iken sürekli CPU sıcaklığı 90.0 derece üstünde ama fanı durdurup demire dokunduğumda buz gibi anlam veremedim lütfen yardım edin delireceğim artık 2400 i5 al sorun çözülür dediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı