i5-2400 - GT 710 sisteme yükseltme yapılmalı mı?

DragonTSK

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım masaüstü genelde oyun oynamak için kullanıyorum artık oyunlarda yetersiz kalmaya başladı. Sizce sistemde ki donanımları değiştirerek yeterli performansı alabilir miyim? Yoksa yeni bilgisayara yatırım mı yapmalıyım?

İşlemci - Intel Core i5-2400 CPU @ 3.10GHz
Anakart - P8H67-M le.
Ekran kartı - NVIDIA GT 710 - DX12 -1GB
RAM - 8 GB.
Güç kaynağı - Frisby 400W.
Depolama - 500GB HDD.
İşletim sistemi - Windows 10 64b.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cs go valorant gibi oyunlar oynuyorsan sadece ekran kartını biraz yükseltmen yeterli olur fakat daha üst grafiklere sahip oyunlar için yeni bir sisteme geçiş yapman daha mantıklı.

Bilgisayarı kullanım amacınızı öğrenebilir miyim ?
Genelde oyun onun dışında film bazen Photoshop filan %90 oyun.
Hangi oyunları oynuyorsun ona göre tavsiye vereyim.
Bu sistem ile GTA5, Fallout4, Witcher 3, Mound and blade Bannerlod, Fifa22 en düşük ayarlarda oynayabiliyorum ama Frostpunk kasarak oynatıyor Red Dead Redemption,
Car Mechanic Simulator 2021, Assassin's Creed: Rogue, Far cry Primal, Otobüs similasyonları vb filan oynanmıyor.

Genelde oyun onun dışında film bazen Photoshop filan %90 oyun.

Bu sistem ile GTA5, Fallout4, Witcher 3, Mound and blade Bannerlod, Fifa22 en düşük ayarlarda oynayabiliyorum ama Frostpunk kasarak oynatıyor Red Dead Redemption,
Car Mechanic Simulator 2021, Assassin's Creed: Rogue, Far cry Primal, Otobüs similasyonları vb filan oynanmıyor.
Windows 7 lite veya Windows 10 Super Lite sürümlerini kurabilirsin internette modlu Windows sürümleri var performansı arttırır.

Geri
Yukarı