i5 2400 Sistem için anakart önerisi

Aliosman Avci

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle sistemim: i5 2400.
8 GB RAM 1333 R9 285 2 GB 1500GB hard disk.

Anakartlar ise: ECS H61 H2 M17 vs ECS H61 H2 mv vs Gigabyte GA H61m DS2 rev 2.2 lakin RAM ve ekran kartı klipsi kırık. Bir sorun teşkil eder mi?

Montaj vidaları sağlam olursa ve sarsılma olmazsa sıkıntı olmaz. Ben de ikinci el bir anakart aldım ve maalesef kırıldı. Sorun yaşamadım. Siz ise başka alternatiflere de bakabilirsiniz. Esonic tavsiye etmem. Gigabyte, MSI, ASUS olabilir. H61 anakart uyumlu.

Montaj vidaları sağlam olursa ve sarsılma olmazsa sıkıntı olmaz. Ben de ikinci el bir anakart aldım ve maalesef kırıldı. Sorun yaşamadım. Siz ise başka alternatiflere de bakabilirsiniz. Esonic tavsiye etmem. Gigabyte, MSI, ASUS olabilir. H61 anakart uyumlu.

Hocam o zaman Gigabyte GA H61m DS2 rev 2.2'yi tavsiye eder misiniz? Bir de anakart 3.nesil işlemci destekliyor mu vs tek slotuna 16 GB RAM takabiliyor muyuz?

@Aliosman Avci, güncel BIOS ile üçüncü nesil destekler. Tek olarak 16 GB RAM desteğini görmedim.

@Aliosman Avci, güncel BIOS ile üçüncü nesil destekler. Tek olarak 16 GB RAM desteğini görmedim.

Hocam çok yordum sizi de ama.

Screenshot_20220414-174041.png

Dell anakart nasıldır bilgisayardan çıkmış galiba çünkü tam bir modeli yok Optiplex 7010 diye geçiyor anakartın özelliklerini biliyor musunuz veya ulaşabilir misiniz ya da tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar markalara göre üretilir. Her kasaya da uyum sağlamayabilir. Üçüncü nesil işlemci için gözüküyor. 4X4 olarak 16 GB RAM desteği var.

Geri
Yukarı