i5-2400 Sistem PUBG Mobile ani FPS düşmesi ve takılmalar

İşletim sistemi
Windows 10

Görkem Barış

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben emülatörde PUBG Mobile oynuyorum. Oyun gayet akıcı oynanıyorken bazen aniden sebep yokken ama genellikle karşıma adam çıktığında ani şekilde 10 15 FPS düşmesi oluyor ve takılıyor oyun ölüyorum. Kalabalık yerlerde çok daha fazla oluyor. Tek başıma iken oyun daha rahat. Sistemimde i5-2400 işlemci 8 GB RAM RX 460 ekran kartı ve 500GB Toshiba HDD var. Emülatör ayarlarının hepsini biliyorum ve arkaplanda hiçbir gereksiz hizmet çalışmıyor. Gameloop emülatörden oynuyorum. Aklımdaki soru şu HDD'yi test ettiğimde hiçbir sorun olmadığını gördüm fakat hızının yetersiz gelmesinden dolayı sorun oluyor olabilir mi? Oyunun Facebook sayfasından mesaj yazdığımda DirectX güncellememi ve daha hızlı bir diske geçersem sorun çözüleceğini söylemişlerdi. Fakat oyundayken görev yöneticisine girip baktığımda %0 - %5 disk kullanımı görüyorum genelde. Bu sorunu SSD alıp oyunu SSD'ye kurarak çözmüş birisi var mı? Lütfen emülatör ayarlarından bahsetmeyin hepsini araştıra araştıra öğrendim :) bir de PUBG Mobile oynama demeyin lütfen Lite versiyonu sevmiyorum. Ayrıca bir de lütfen telefon oyununu bilgisayardan oynadığımı ve bundan kaynaklandığını söylemeyin lütfen farkındayım. Fakat youtuberlar gayet akıcı oynayabiliyor, ben başka bir sorun olduğunu düşünüyorum.

İşlemcinizin Sanallaştırma (intel virtualization technology) Ayarı etkinmi ? . Bir bakabilirmisiniz
Görev çubuğu > görev yöneticisi > performans > sanallaştırma

Yeni konular

Geri
Yukarı