i5 2400 sistem yükseltme

Favicon

Kilopat
Daha fazla  
Bbilgisayarı yenilemek istiyorum. Aşağıdaki donanımlara sahibim. Genel olarak memnunum fakat tek sıkıntı ekran kartının 1 GB RAM'e sahip olması. Oyunlarda render için yetmediğinden birçok oyunu satın almaya korkuyorum.

Bu anakart;
ANAKART.PNG

Ekran kartı;
Ekran Kartı.PNG

İşlemci;
İşlemci.PNG

Ve 8 GB RAM var. Dediğim gibi tek sıkıntı ekran kartının 1 GB olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki seçeneğin var;
1.) Sistemi komple yükseltmek.
2.) İkinci elden i7 2700K gibi bir işlemci bulup 1-2 sene daha kullanmak.

İkinci elden 2700K bulabilirsen hiç kaçırma al, ekran kartı olarakta GTX1060 6GB bulabilirsen stoklarda hemen kap, AMD'den de RX580 stoklarda bulamazsın fakat 1.200-1.300TL'lere bulursan onuda al.

Bu şekilde seni bir süre daha idare eder fakat ardından güncel bir sisteme geçmen gerekecektir.

RAM'inde 8GB değilse onu bir şekilde 8GB'a tamamla. Mümkünatı varsa aynı gecikme değeri, aynı voltajda ve hızda çalışmalarına dikkat et.

Tüm bunların alternatifi, sistemini komple satıp Ryzen sistem kurmak. Seçeneklerini düşün kararını ver (y)

SSD faktöründen hiç bahsetmedim fiyatları gereksiz yere arttı. Bu yongalara talep çok buda fiyatları uçurdu bu sebepten fiyatlarını hak etmiyorlar şuanda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı