i5 2400 sistem yükseltme

OC özelliği varsa zaten kendisi OC modunda çalışacaktır herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.
Normal olup olmadığını MSİ Afterburner programını yükleyerek öğreneceksin. İnternette videoları var belirli ayarları tik işaretleyip OSD' de göster deyincde oyunu açtığınızda size değerleri gösterecektir. GPU kullanımı ve sıcaklık değerini önemsemeniz gereken bu ikisi. Sıcaklık 75' i geçmiyorsa taş sıksa 80'i geçmiyorsa problem yoktur. Funmark programından da sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz stres testi olur. Monitör' de kişisel ayar yapıyorsunuz işte parlaklık renk ayarı gibi.
Ceza aldığımdan dolayı geç yazdım hocam. Tamam o zaman ben bu durumu dikkate alacağım :)
OC özelliği varsa zaten kendisi OC modunda çalışacaktır herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.
Normal olup olmadığını MSİ Afterburner programını yükleyerek öğreneceksin. İnternette videoları var belirli ayarları tik işaretleyip OSD' de göster deyincde oyunu açtığınızda size değerleri gösterecektir. GPU kullanımı ve sıcaklık değerini önemsemeniz gereken bu ikisi. Sıcaklık 75' i geçmiyorsa taş sıksa 80'i geçmiyorsa problem yoktur. Funmark programından da sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz stres testi olur. Monitör' de kişisel ayar yapıyorsunuz işte parlaklık renk ayarı gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam burada video mevcut benim sistemde buna yakın. Bu kişide 8 GB ram varken bende 12 var. Bu kişinin ki 8 GB serisi benim ki 4 sadece. Başlarda değerler var videonun 43. saniyede. Ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
1 aydır kendi bilgisayarımda bütçemi fazla aşmadan değişiklik yapmaya çalıştım. Öncelikle 4 GB olan RAM'i 12 GB'a çıkardım. 230W olan PSU'yu 500W Silverstone Strider ile değiştirdim. Sapphire HD 6850 olan ekran kartımı RX 580'e yükselttim. Ekstradan 3 adet de kasa fanı aldım. 1000 lira bütçe ile 144 Hz bir monitor almayı düşünüyorum Black Friday'den faydalanarak. Toplam maliyeti ise 2400 TL olacak monitoru alınca. Sizce iyi bir sistem olmuş mu? Beni 5-6 yıl götürür mü? Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.
  • İşlemci: i5 2400
  • Ana Kart: P8H61-M LE

İşlemcinizi i7 3770k ile değiştirip Z serisi bir anakart alırsanız çok faydalı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı