i5 2400 yerine sistem toplama

Michal Krizo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun bir aradan sonra tekrardan Sosyal'deyim, neyse önemli olan bu değil.

Öncelikle sitemim;
- Turbox dandik bir anakart (maalesef)
- i5 2400
- 2x4 GB Hi-Level RAM
- Kingston 240 GB SSD
- 550W PSU
- Samsung snycmaster 943nw monitör

Böyle bir sisteme sahibim. Daha öncelerden RX550 2 GB ile birlikte kullanıyordum. Satmak durumunda kaldım. Ayrıca monitörden dolayı aşırı bir performans kaybı yaşıyordum.
Genel olarak Osu! Valorant, CS:GO gibi aim dayalı oyunlar oynarım. Aile evinde bir öğrenciyim. Bu kadar yeterli diye düşünüyorum. Gelelim asıl mevzuya.
Ben bu oyunları tekrardan oynamak istiyorum. Bazı oyunlarda da derece düşünüyorum, o yüzden birkaç seçeneğim var:

1) Yazın elimde olacak yaklaşık 3000-4500 TL arasında bir miktar ile işlemci, monitör, anakart, ekran kartı gibi parçaları yenileyerek hatırı sayılır derecede oyun performansı almak
2) 5000 TL'ye kadar çekebileceğim Fibabanka kredisi ile sadece Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmak.
3) Sistemi elden çıkartıp (Max 750 TL) yazın elimde olacak para ile tekrardan sistem toplamak (bunun olacağından şüpheliyim).
Kısıtlı imkanlarla ancak bu kadar olabiliyor. Varsa sizin önerebileceğiniz veya bu seçeneklerden hangisi mantıklı (neden?) yazarsanız sevinirim. İyi Sosyaller!

Son düzenleme:

Geri
Yukarı