i5-2410M sistemde mavi ekran hatası

DenizBuraKK

Hectopat
Yer
Yıldırım/Bursa
Daha fazla  
RAM
1xSamsung 4GB ram 1xRamaxel 2GB ram toplam 6144 MB
SSD veya HDD modeli
Turbo X SSD 256GB
Ekran kartı
AMD RADEON 6300M SERİES-İNTEL HD 3000
İşlemci
i5-2410M
Merhaba bundan 5 ay falan önce PC'ye yanlışlıkla virüslü bir dosya indirdim sonra Windows defeder uyarı verince doayayı silmeye çalıştım ancak silinmedi PC dondu sonra mavi ekran verip kapandı.

Neyse sonra Windows kurulum USB'si hazırlayıp format attım lisans anahtarı falan aldım bütün sürücüleri yükledim gayet güzel kullanıyordum tekrardan durup dururken mavi ekran verdi bir daha da masaüstüne gelemeyince tekrar format attım.

Sonra açtım PC'yi ama ekran her formattan sonra yanlara soğru genişliyor bunu düzeltmek için sürücüleri kurmaya çalıştım bilgisayarda AMD Radeon HD 6300M series diye bir ekran kartı var driveri AMD'nin sitesinde yok mende 6330M in driverini denedim ama PC yine çöktü.

Bu formatları ne kadar tekrarladım hatırlamıyorum attığım her format için 1 TL verselerdi zengin olurdum neyse bunu düzeltebilecek birisi varsa yardım ederse çok sevinirim. PC'yi parçalamama az kaldı. Bir de ekleyeyim bunların hiçbiri olmadan PC de HDD ve 2X 2 GB 4 GB RAM vardı sonra bir SSD bir de farklı marka 4 GB ve 2 GB RAM taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyası paylaşınız.

HD Tune Pro ile tüm disklere Error Scan yapıp sonuçlara ek olarak Health sekmesini paylaşın.

Diskte sorun çıkmaz ise direkt olarak RAM testi isteyeceğim. İkisinden birinde sorun olduğunu düşünüyorum. Disk testi daha kısa olduğu için ilk onu istedim.

Bu arada konuda tam detaylı belirtmemişsiniz ama ekran kartı sürücüsünü kurarken mi hata veriyor yoksa kurduktan bir süre sonra mı hata veriyor?

HD Tune Pro ile tüm disklere error scan yapıp sonuçlara ek olarak health sekmesini paylaşın.

Diskte sorun çıkmaz ise direkt olarak RAM testi isteyeceğim. İkisinden birinde sorun olduğunu düşünüyorum. Disk testi daha kısa olduğu için ilk onu istedim.

Bu arada konuda tam detaylı belirtmemişsiniz ama ekran kartı sürücüsünü kurarken mi hata veriyor yoksa kurduktan bir süre sonra mı hata veriyor?

Sürücüyü kurarken hata veriyor diskte sıkıntı olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimalle RAM da bir sıkıntı var ama test edip gönderirim.
HD Tune Pro ile tüm disklere error scan yapıp sonuçlara ek olarak health sekmesini paylaşın.

Merhaba biraz geç oldu tarama yaptım ve diskte bir hata çıkmadı RAM testini nasıl yapacağım.

Son düzenleme:
Health sekmesini paylaşmayı unutmayın.

RAM testi için X.M.P kapalı olacak şekile Memtest86 testi yeterli. Sonuçları bekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten çok teşekkür ederim. Yine geç fazla geç yazıyorum ama sorunu çözdüm. Ekran kartındaymış sanırım çok eski olduğundan artık bilgisayara bir faydası yok ben de işlemcinin ekran kartını kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı