Çözüldü i5 2500 sistemde görüntü bozulması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ceyiz43

Centipat
Makaleler
3
Yer
Hatay iskenderun
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanlarda sistemimi yükselttim.

H61C anakart.
8 GB Value RAM.
i5 2500 tray olarak aldım, yanında fan da geldi cco1.

Anakart ve RAM sıfır PC'yi çalıştırıyorum, 5-10 dk kullanıyorum, sorunsuz. Sonra birden görüntü bozuluyor, PC donuyor. Görüntü bozuluyor derken yani her şey böyle hareket ediyor, çarpılmış gibi oluyor. İşlemci 2. el. İşlemciden sorun olabilir mi? Bir de işlemcinin alt pinlerin ortasındaki yerdeki diotlardan 10 tanesi falan yok. Elimde fotoğraf yok. İade ettim işlemciyi, yenisini gönderince tekrar test edeceğim.

adsız.png

İşaretlediğim yerlerde yok. Tam olarak aynı değil fakat mavi olan diyotlardan var ama o kısımda bayağı bir eksik var diyeyim. Sorun ondan mıdır acaba?

Çözüm
Monitör, kablo veya dönüştürücün sağlam ise CPU'da sorun var demektir ki genelde CPU yani CPU içindeki Dahili GPU'da donanımsal sorun olur.
Monitör, kablo veya dönüştürücün sağlam ise CPU'da sorun var demektir ki genelde CPU yani CPU içindeki dahili GPU'da donanımsal sorun olur.

Her şey sağlam diğer sistemde her şeyi test ettim anakart ve RAM sıfır PSU 500 watt yani CPU bozuk mu diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı