i5 2500K ve GTX 550 Ti sistem yükseltme önerisi

Şahin görün

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bilgisayardan ziyade sistemimi upgrade yapmak istiyorum çünkü ortalama bir sistem 7000 TL'yi buluyor.
Oyunları en yüksek grafik ayarlarından biraz düşük ayarlarda oynayabilmek için ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu? Ekran kartının en yüksek hangi modelini alabilirim. Ya da anakart-ekran kartı kombini en yüksek nasıl yapabilirim işlemcime uygun. Ortalama fiyat ne kadar olur. Bu işlerden bayağı uzağım yardımlarınızı veya tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-2500K CPU @ 3.30GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti.
Anakart: ASUS P8P67.
RAM: Kingston 8 GB 2400 MHz.
Power Supply: ZM600-GT.
Kasa: https://www.dark.com.tr/eski-urunler-eol/bilgisayar-bilesenleri-eol/kasa-eol/dark-falcon.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa sürede komple sistem değiştirme gibi bir planınız yoksa maksimum o işlemciye RX 570 veya ikinci elde GTX 970/1060 3GB modellerini önerebilirim. Güncel yeni nesil oyunlar oynamak da istiyorsanız ekstra olarak 8 GB RAM takviyesinde bulunabilirsiniz.

Elinizdeki anakart, işlemci, PSU ve RAM'i satarak üstüne biraz daha para koyup yeni bir sistem almanızı öneriyorum. Sattığınız hiç kimse Technopat üyelerinden değerli değil. Basın kazığı gitsin.

İşlemciye OC yaparak GTX 970, RX 570, GTX 1060 takabilirsiniz, sorun olmaz. Aslında işlemciyi satıp 2600K alırsanız daha iyi olur, 1660 Ti, 1070'e hatta bazı oyunlarda 1080'e kadar besler OC ile i7 2600K. 200 TL fark ile 2600K'ya geçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı