i5-3210M Turbo Boost Çalışmıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sisteme herhangi bir zararı yok değil mi bunun çünkü ben sadece turbo boost kullanmak istiyorum overclock değil istediğim.

@oguzhnsrmn kanka bendede i5-3230m var turbo boost a hayatım boyunca hiç geçtiğini görmedim ayarı biosta da yok ben nasıl açıcam bunun ayarını artık oyunlarda özellikle yeterli kalmıyor i5-3230m bari turbo boost açılsa mesela valorant da deniyorum ayarları yükseğe alıp işlemciye yük bindireyim geçsin turboya diye yok abi bana mısın demiyor işlemci.2.6 ghz sabit çalışıyor sadece.Bu arada resim kalitesi yüzünden üzgünüm telden çektim resmi 72 derecede stress testte sabit şekilde kaldı işlemci zaten HwMonitör de de görünüyor sıcaklığı.Böyle bir durumda iken bile bana mısın diyip 2.6 yı geçmeye buyurmadı işlemci bi çaresi varsa söylersen memnun olurum :)
Güç ayarlarından yapmıştım ben.

Biraz read me yi falan okudum da bu bir risktir ve kullanıcı sorumluluğundadır diyor ondan sordum programı size.
Güç ayarlarından yapmıştım ben.
Güç ayarları derken bende işlemci kullanımı %100 gibi bir ayar yok sadece yüksek performans dengeli ve güç tasarrufu gibi güç modları var.
Riskine rağmen açtım programı videodakileri yaptım ve bi stress test yaptım cpu ya 5 dk falan boyunca stress teste 51-52 derece dolaylarında başladı ve en yüksek 71-72 dereceleri gördüm.Ama bu turbo boost asla devreye girmedi.İşlemcim sabit 2594 mhz çalıştı.İşlemci bana mısın demiyor :)

Son düzenleme:
Atlanan bir şeyler vardır. Güç seçeneklerinden işlemci maks. çalışma yüzdesi %100'ün altı ayarlı ise TB çalışmaz.

Videodaki ayarları kaydettikten sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol et. Aynı ise restart sonrası TB'u açıp aktive et, yapılan ayarlar yerinde ise.

Geri
Yukarı