i5-3230M laptopa ekran kartı önerisi

Omer Ç

Picopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar, açıkçası ekran kartım iyi fakat değiştirmek istiyorum.
  • i5-3230M
  • AMD Radeon HD 7600M series.

Ekran kartını değiştireceğim fakat alacağım ekran kartı laptopa uyacak mı bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim onu da bilmiyorum. Kaç watt harcar onu da bilmiyorum. Laptop kaç wayt gücünde onu da bilmiyorum. Yani kısacası bilmiyorum.

Sökülebiliyorsa değiştirebilirsin. Benim eski laptopumda ekran kartı sabitti. Anakartın modelini yazarak internetten oğrenebilirsin.

Bilmiyorsanız kısaca açıklayayım. Laptopların büyük çoğunluğunda ekran kartını değiştirmek için anakartın tamamını değiştirmeniz gerekir. Bazı istisna anakartlarda değişim işlemi yapılabiliyor diye biliyorum. Bütçe varsa bilgisayarınızı satıp üstüne biraz daha koyup yenilemeniz olur.

Sökülebiliyorsa değiştirebilirsin. Benim eski laptopumda ekran kartı sabitti. Anakartın modelini yazarak internetten oğrenebilirsin.

Nasıl öğrenebilirim sökülüp sökülmediğini?
Anakart resimde yazıyor.

Bilmiyorsanız kısaca açıklayayım. Laptopların büyük çoğunluğunda ekran kartını değiştirmek için anakartın tamamını değiştirmeniz gerekir. Bazı istisna anakartlarda değişim işlemi yapılabiliyor diye biliyorum. Bütçe varsa bilgisayarınızı satıp üstüne biraz daha koyup yenilemeniz olur.

Teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için fakat eğer ekran kartı sök çıkarsa değiştirmek istiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230921_202629.jpg
    IMG_20230921_202629.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı