i5 3230M Turbo Boost Etkinleştirme Sorunu

Backspace

Decapat
i5 3230M İşlemcim var ama 2.60 GHz'dan fazla olmuyor, ben bunu Turbo Boost özelliği ile 3.20 GHz yapmak istiyorum ama BIOS'da böyle bir şey yok, Intel Turbo Boost monitördede hata alıyorum işlemci Turbo Boost özelliği bulunamadı diyor ne yapmam lazım?

Bilgisayarım Lenovo G500

Belki CPU sıcaklığı çok fazla olduğu için işlemci yükseltmez frekansını bununla alakalı da olabilir.

Evet boşta 50 derece, Ama Oyun oynarken de 70 - 80 dereceyi buluyor.
Oyun oynarken 80 dereceyi buluyorsa frekansını düşürebilir işlemci normaldir ama sizin sorununuz işlemcide turbo boost olmasına rağmen yazılım olarak bilgisayarda bulamamanız. Doğru anladım değil mi ?

BIOS'da turbo ayarları var. Onu bulup enable yapmayı denediniz mi ? İlk başta öyle bir ayar bulamadım yazmışsınız emin misiniz ?

Şu da var; turbo boost işlemcinin yetersiz kaldığı zamanda devreye girer eğer yeterli geliyorsa çalışmaz zaten.
Yükte 80 dereceyi buluyor sıcaklık dediniz. İşlemci kullanımı % kaç oluyor peki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…